Jak zapojit kartu USB 3.0 do konektoru PCI-e?

Můžu zapojit krátkou kartu USB 3.0 https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-4-Port... do dlouhého konektoru PCI-e, který velikostí odpovídá, že je určený spíše pro grafickou kartu? Na desce mám i ten krátký konektor, ale ten je podle manuálu základní desky na USB 3.0 moc pomalý.Dík

Odpovědi na otázku

copak je to za zakladni desku?

ASUS M3A78-T: https://ctrlv.cz/OdvR

Co do toho planujes zapojovat? Jestli jsem spravne pochopil co pise vyrobce o desce, tak v tom kratkem bys mel mit 1x PCI-E 2.0. To znamena 500 MB/s. To je +/- maximalni rychlost beznych SSDcek.

Ten krátký konektor mezi modrým a černým je ten správný. To že ta krata nedá 4x 5x plnourychost s 4x nebo 5ti disky je věc další

Ta karta využívá jen jednu PCIe linku. Propustnost dat tedy bude v krátkém PCIex1 slotu zcela totožná jako při osazení do jakéhokoliv delšího (PCIex4, PCIex8, PCIex16) slotu.Jediný rozdíl by byl, pokud by ty sloty byly jiné generace (PCIe 2.0 X PCIe 3.0). Pak by to v tom PCIe 3.0 slotu bylo rychlejší.Tvá deska ale má všechny sloty ve standardu PCIe 2.0, takže se tím nemusíš zabývat.

Dík