» Poradna » Mobily

Jak zapojit El.kytaru do reproduktoru od DVD

Zdravím koupil jsem si elektrickou kytaru Gibson Les paul a nemám kombo a tak mě napadlo co kdybych to propojil nějak s DVD stanicí která má hodně repráků a nebo přes repro u PC? Dá se to nějak udělat?:3díky moc za rady! moc by mi to pomohlo:)

Odpovědi na otázku

Dá se, ale je to IMHO kravinismus. Když máš na LP, kup si pořádný kombo.

Věř, že nepomohlo.

jasně já to chápu chci si ho koupit ale momentálně mám větší výdaje takže bych chtěl na chvíli to propojit bud s tím pc nebo dvd

Kytaru můžeš připojit k PC do zdířky Line-In, v nastavení zvuku musíš vstup povolit. Bude ti ale hrát jen levý kanál.

a to stačí koupit redukci?

Záleží co od toho čekáš, na hraní to ale nebude. Jestli nemáš vlastní kombo, na vyzkoušení kytary určitě najdeš v okolí muzikanta s aparaturou. Dělají se i USB kytarové kabely s převodníkem, můžeš si koupit zvukovou kartu s vysokoimpedančním vstupem, nebo Di-BOX, možností je víc.

Vy nevidíte ze si z vas utahuje? Fakt si myslíte ze někdo, kdo má na "les polku" může byt tak blbej a chtít hrát pres starý rozhlas po drátě? To snad ani není možné

Zrovna jsem ho chtěl požádat o fotku toho jeho Gibsona. Připojovat kytaru v ceně 25-100 tisíc k DVD nebo PC se opravdu hned tak nevidí. Vlastně se to hned tak nevidí ani u levných kopií...

Bohužel to bude nějaká korea nebo china. viz např.http://kytary.cz/epiphone-les-paul-express... V nouzi se sice dá kytara připojit napřímo do repráku k PC použiješ redukci jacku , ale to je utrpení poslouchat zvuk ,který z toho leze.

To si asi myslíme všichni. Hattfleld sice píše 'elektrickou kytaru Gibson Les paul', ale protože to neumí ani správně napsat, jde spíš o primitivní provokaci, jak psal Zann.

Možná je to jen nějaký začátečník, který byl rád , že si ušetřil na kytaru a na kombo mu nezbylo.Každý z nás nějak začínal. Já v roce 1985 začínál s jolanou , kterou jsem zesiloval přes kotoučák B100 a když jsem chtěl zkreslený zvuk , tak jsem pohnul poťákem na nahrávání.

Začátečník si nekupuje Gibsona. Možná tak nějakou kopii, která se ale samozřejmě jmenuje jinak. Jen pro zajímavost - vzpomeneš si, do kterého vstupu jsi na B100 tu svoji Jolanu zapojoval? A čemu říkáš Jolana?

Vstup na nahrávání .Musel jsem mít šňůru jack. 5-tikolík. Jolana viz. http://www.jolana.info/Dokonce na jolanu hrály i The Beatles, ale jen v době kdy ještě nebyli slavní.

Neodpovídáš, na co se ptám. Vstupy na nahrávání tam byly tři (gramofon, rozhlasový přijímač a mikrofon). Takže už nevíš. A Jolana byla značka desítek kytar, ptal jsem se na konkrétní typ. Takže taky nic.

https://app.box.com/s/4q57zucnv5n98d83amhqua7... To je ta nalevo.Ta na pravo je kanadská GODIN 5th Avenue.Mám tušení že na B100vce byl jen jeden vstup a jeden výstup, ale to nevím jistě.

Jo, vidím, to je předělaný Hurikán II. Na B100 byly vstupy tři, jak jsem psal. Ani jeden z nich nebyl pro kytaru vhodný, proto jsem se ptal.

To se s tebou nepřu, jen popisuji začátky a nějak to hrálo. Bylo to mládí a nadšení.V kapele jsme měli nějakou teslu a na tu B100 jsem cvičil doma.Jinak jolanka hraje dodnes dobře . Ještě před dvěma lety jsem s ní vystupoval teď ji má muj syn. Pak jsem si udělal radost tou Godinkou.Stála hodně, ale stojí to za to.

Jasně, jen jsem se ptal ze zvědavosti. Hurikány byly klasika, stejně jako v nízkolubech Tornáda, později Alexandry. Proto jsem chtěl vědět, čemu říkáš Jolana. Snad ji syn nezničí a časem možná předá zas dál.

I ta Korea stoji peníze a nikdo normální to do gramoradia prostě strkat nebude.

No náhodou stará gramoradia měly docela dobrý zvuk. Byla lampová, tak že kdyby se podařilo tazateli sehnat nějaké staré lampové gramorádio , tak by to mělo lepší zvuk než nové levné tranzistorové kombo.za 1500Kč.

Lepší než nové levné combo za 1500 je snad všechno A jinak ano, lampova gramoradia měla opravdu výborný zvuk. Ale jako gramoradia, ne jako combo pro Les Paul ...

A co teprv tranzistorové rádio s 2 x 107 NU 70 s výstupním dvojčinným transformátorem! To byly grády, to byla "šťáva"...ELC 84, to bylo prd...

Drž hubu ty nablito u hnoje,nikdo tu na trotla tvého ražení není zvědav.

Mám mensi dotaz když jsme u toho šla by kytara propojit na gramofon tesla nzc 160?

Ano " šla"... http://wobi.cz/index.php

Další Gibson Les Paul?