» Poradna » Programy

Jak zapojit Blue-ray přehrávač?

Uvažuji nad koupí Blue-ray přehrávače. Nyní mám domáci kino s DVD v 5.1 soustavě a chtěl bych přehrávač nahradit blue-rayem. Jenže na jakýkoliv přehrávač kouknu tak nemá možnost připojit 5.1 soustavu i když v popisu je, že funguje 7.1. Jak se toto řeší?

Odpovědi na otázku

Většina přehrávačů má zezadu jen dva cinche audio out...

vacsina ma HDMI

No to jo, ale to jen spojím s televizí, takže efekt 7.1 zase nikde....

Sem teď našel nějakýho PHILIPSE a ten má vzadu toto Zadní konektory: Výstup HDMI, Výstup komponentního videa, Digitální výstup pro optický kabel, Digitální výstup pro koaxiální kabel, 7.1kanálový výstup analogového zvuku, Výstup kompozitního videa (CVBS), Analogový audio výstup levý/pravý, Ethernet, USB: pouze adaptér Philips WiFi
Tzn: 7.1 kanálový výstup analogového zvuku, tak asi do zesilovače, co podporuje 7.1 a on už to pošle správně dál? Většina zesilovačů rozhodně má optickej kábl, to bych zkusil, i můj Technics letitej ho má, ale jen 5.1
Dotaz: A kam vlastně telka posílá ten HDMI zvuk, když nemůže 7.1, nemá tam výstup na další audio zařízení?

Nejjednodussi propojeni je pomoci optickeho nebo koaxialniho digitalniho kabelu se zesilovacem nebo receiverem, ktery ma v sobe prislusne dekodery.

tebe tam ale chyba zakladny prvok, cim je reciver.

Optika..?

Nic o tom nevím... Proto se ptám. Jak to mám udělat? Co znamená "optika"?

Na tu odpověd jsem taky zvědavej.

Co takhle podle typu se podivat do manualu na www vyrobce..?

Ted koukam u Philipse na ty manualy, dyt to tam mas vsechno rozkreslene.
Optika Optrika.
Koax Koax
Analog Analog
To zalezi, co mas za vstupy v tom zesilovaci...