Jak zapojit 2 tv k pocitaci pres HDMI a DVI se zvukem

Zdravim. Hledam radu jak zapojit k pocitaci 2 tv, aby prenasel zvuk i obraz zaroven. Karta je ASUS GeForce 210 s DVI, VGA a HDMI. Obraz je ok, jenom zvuk mi prenasi bohuzel na jeden TV a ja bych chtel na oba. Da se to nejak nastavit? Mam Windows 7 a nejak jsem tam nic nenasel.

Odpovědi na otázku

nijak, dvi a vga zvuk neprenasa. Zapojit to mozes iba s rozdvojkou HDMI, ale to budes mat rovnaky obraz a zvuk na oboch tv

To rozhodně neplatí obecně. Viz níž.

a TéVé je jaká? Jaký má možnosti připojení?

K tomu slouží HDMI splitter.

Pokud chceš mít na obou TV stejný obraz a zvuk, stačí rozdvojka (splitter) HDMI

DVI sice oficiálně zvuk neumí, ale jde hlavně o to, co umí ta tvá grafika. Zkoušel jsem připojit HDMI TV přes kabel DVI-HDMI k GTX 660 Ti a zvuk přes to fungoval bez problémů. Takže to zkus a uvidíš.

To sedi. Zduplikoval jsem obraz po pripojeni na HDMI a DVI (DVI pres redukci DVI to HDMI). S obrazem neni problem,no zvuk jde bud na prvnim tv nebo na druhem. Podle toho jak nastavim v nastavenich zvuku. A mne by bodlo aby sel obraz i zvuk na obou naraz. Moje draha si umi pustit film pres pocitac ale prepnout vystup zvuku je nad jeji sily. A kdyz beha z kuchyne do obyvaku a zpatky tak chce mit to stejne na obou tv. Ty zeny

Takže zvuk tam dostaneš, ale problém je, že PC je vždy přepnuté na jeden výstup (repro, sluchátka, TV1 nebo TV2 atd.). Je to tak?Toho nevím jak docílit. Ale tady někdo řešil něco podobného, tak to zkus projít:https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php

zaujimave, popis cisla pinov DVI konektoru, ktore "transportuju" zvuk

Proč bych to dělal? Mě je jedno, jak to funguje, ale funguje to.

popíš miktoré piny prenášajú zvuk na HDMI.... HDMI a DVI sú vo svojej podstate rovnaké porty. po pripojení dvi->hdmi kábla sa pripojenie chová ako hdmi->hdmi a dovolí prenos zvuku.

A na těch dvou TV chceš mít stejný obraz/zvuk a nebo na každé chceš mít něco jiného?A co monitor, je k tomu PC připojený i monitor, kde chceš mít ještě něco jiného zobrazeno?

Chci mit stejnej zvuk i obraz na obou TV. Moje polovicka chce mit v kuchyni a v obyvaku stejnej obraz - pocitac je jako prehravac na filmy a hudbu a pod. Obraz mi jde ok, pouzil jsem HDMI na 1.TV a DVI s adapterem DVI na HDMI na 2.TV. 1.TV je LG 49UB850V a 2.TV Panasonic s LCD asi 5 let starej. Maji HDMI, SCART a COMPONENT pripojeni coz logicky dava moznost pripojeni jenom pres HDMI. LG je ca. 1 metr od pocitace a Panasonic ca. 8 m. Obraz jsem zduplikoval, zadnej problem. Jenom zvuk jde jenom na te TV kterou si urcim jako primarni v nastavenich zvuku. Je vubec moznost nejak spustit stejny zvuk na obou?

Tak použij HDMI splitter, do obou televizí půjde totéž včetně zvuku. Odpadne taky nutnost klonovat obraz.

A utahne to ta karta? Kdyz je to takovej sunt? Kazdopadne to vyskousim. Dik za radu.

Jaká karta? Karta nic netáhne. Když za ni dáš HDMI splitter, tak pro kartu se to bude jevit, jako by měla zapojený jeden monitor. Co je za splitteren je jí jedno.

Bez obav, splitter přijme signál z karty a nakopíruje ho na svoje výstupy.

Ten zvuk naráz na obou TV nepůjde, je tam jenom jedna "zvukovka", která se přepíná. Šlo by využít jedině zvukového výstupu z PC.