» Poradna » Mobily

Jak zapnout VGA, DVI a HDMI na základní desce

Dobrý den Chci se zeptat jak zapnout VGA nebo HDMI či DVI na základní desce tak aby fungovalo HDMI na grafice i na základní desce Grafika: AMD REDEON HD 6450 základní deska nějaké od GIGABYTE

Odpovědi na otázku

"základní deska nějaké od GIGABYTE"Stačí otevřít nějaký manuál od té nějaké desky a nějak to zapnout. Zná se ti to nekonkrétní? Napiš přesný typ desky.

A to zjistím kde ???

Je to na ní napsané. Případně to ukáže skoro každý diagnostický SW. Třeba CPU-Z na záložce mainboard:https://ctrlv.cz/shots/2017/09/24/KW3a.pngAle vzhledem k tomu, jaký ti dělá problém zjištění typu MB, tak trošku pochybuji, že zvládneš aktivovat IGP v BIOSu...

Základní deska tedy

Je tam i manuál:http://download.gigabyte.ru/manual/motherboard_manual... Pokud se nepletu, zajímá tě strana 39 a "Surround View".

No a já se ptal jak to zapnout

přesně tak jak je to napsáno v tom manuálu na straně 39

V základu je to vypnuté (disabled), takže to zapni (enabled) a zkontroluj i zbytek. "Init Display First" musí být nastaven na "PEG" a v "Onboard VGA output connect" si nastav, které konektory chceš používat. Všechny najednou to totiž neumí, na DVI+HDMI tedy rovnou zapomeň.I tak je dost možné, že to nepojede, protože to možná funguje jen s některými grafikami. Ale to už si zjisti sám.

Mě se na "init display First" nezobrazuje nějaké PEG ale jenom PCI slot což je grafika a OnChipVGA které je od základní desky