» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zapnout režim spánku Win 10.

Dobrý den, potřeboval bych radu po přeinstalaci Win 10 mi nejde nikde najít režim spánku. Zkoušel jsem aktualizovat grafickou kartu a aktualizaci mám nejnovější. Prostě chybí v nastavení v možnostech napájení tlačítko Převést do režimu spánku mám zde jen Vypnou monitor. Nevíte někdo si rady nebo nějaký typ. Děkuji

Odpovědi na otázku

Start, napájení, pak vybrat spánek nebo vypnutí.Pokud vám jde o automatické uspávání, vyhledejte ovládací panely, ty jsou stejné jako ve Windows 7 nebo přes tlačítko Start, nastavení. Tam hledejte napájení.

Mrkni se do správce zařízení, zda tam máš všechny ovladače. Tohle většinou způsobuje, že nějaký chybí nebo je tam špatný. Takže doinstaluj ovladače. Vsadím si na čipset.

Špatná sázka, nejspíš to nemá zapnuté přes správu napájení a tak to v nabídce pro vynutí nevidí.

Proč špatná? Píše o reinstalu. Je mnohem větší pravděpodobnost, že mu tam chybí nějaký ovladač, který to bloku je, než že si to sám vypnul a zapomněl na to. Po instalaci Windows (+nutných ovladačů) to je defaultně zapnuté.

Jdi do Nastavení > Systém > Napájení a režim spánku > vlevo Další nastavení napájení > Nastavení tlačítek napájení > Změnit nastavení, které nyní není k dispozici > označ Přepnout do režimu spánku nebo Přepnout do režimu hibernace (nebo obojí) a objeví se ti to v nabídce Vypnutí nebo odhlášení.