» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zapnout nově složený PC a spustit instalaci Windows

Zdravím. Chci se zeptat jak spustím instalaci windows v nově složeném PC. Pokud si koupím veškeré potřebné díly a počítač složím tak když ho zapnu tak se dá jít do BIOSu? V čem je vůbec BIOS? Základní deska nebo procesor? tam bych si asi nastavil boot. ale nevím jak to funguje tak se radši zeptám než to udělám. předem vám děkuji za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

BIOS je na základní desce, ta,m najedeš zpravidla <delete> ale může se lišit např. F2, F12... am nastavíš bootování z toho na čem máš OS např USB, mno a proklikáš se instací... jinak na netu je asi tak miliarda návodů ;ú

S takovými "znalostmi" nelze nic jiného, než důrazně varovat, ať se do toho sám nepouštíš, sorry...

Co se týče upravování a kupování novejch komponentů tak nejsem nováče, Všechna zapojení zvládám a PC jsem schopen rozebrat a složit. Ale nikdy jsem se nezajmal kde je BIOS to za prvé a za druhé s instalací windows mám opravdu dobré zkušenosti. mám 2 DVD a jedno USB. Ale děkuji za upozornění. Jo a ještě jeden dotaz. Může se stát že koupím ramku co mi nepřijíme z. deska? NA starém PC mám staré ramky 2krát 1Gb. Kámoš mi dal jednu 2gb, ale když jsem jí prohodil za tu jednu 1Gb tak to nefachalo. ramky musejí být stejné či co? Zkrátka se mi nenačetl PC. ale když jsem zasunu zpět starou ramku tak to jelo.

Ano, samozřejmě se to stát může. Modulů RAM existuje spousta typů a ani zdaleka nefungují všechny všude

Pripada mi to ze si nudiaci sa prazdninovy trol. Ak nie, tak urcite zacni tym aby si pochopil system fungovania. Vies si predstavit ze by si prisiel k takemu chirurgovi, no asi by ta ostruhal ako "mrkev".

Nie si "nováče" (was ist das?), vieš rozobrať PC, ale nevieš čo je BIOS? A ako si nastavoval poradie bootovania, zapnínanie cache (asi nie všade musí byť defaultne zapnuté), alebo zapnutie S3 režimu (aj keď nie každý uspáva), poporu flash ako disku a nie diskety...? A samoz. aj test či BIOS detekuje RAM a HDD správne. Ohľadom RAM:a) daný modul nepodporuje doskab) danú kapacitu nepodporuje doskac) vadný modul

Ty budeš asi hodně překvapenej, když ti místo biosu naběhne efi.

Efi?

BIOSgoo.gl/GTzxb1UEFIgoo.gl/Gmn9be

Zaspal si vývoj dosiek pred vyše 10 rokmi?

Nějaký důvod, proč si s PC nekoupíš rovnou Windows? Máš snad krabicovou (přenosnou) verzi licence? Máš zkontrolované, že pro daný Windows poskytuje výrobce desky ovladače?

Bios je na základní desce. Způsob, jakým se do něj dostaneš, možnosti nastavení a vstup do boot menu bude popsané v manuálu k základní desce. Doporučuji před zahájením skládání PC pročíst všechny manuály k jednotlivým komponentům - je možné, že ti to ušetří nejenom nervy.... Minimálně manuál k základní desce bývá obvykle obsáhlý a obsahuje řadu užitečných informací...

Píšeš, že nejsi nováček a ptáš se v čem je BIOS, MB nebo procesor? A víš co BOOT. Kecy, kecy, hezky trolíš. Děláš z nás pitomce.

Už Ti poradil kolega:instalaci, konfiguraci a optimalizaci OS a závěrečnou montáž PC svěř odborníkovi.Není to práce pro začátečníky.

Když si to chce zkusit sám, tak proč ho od toho odrazovat? Ano - může si zničit komponenty a přijít tak o penízeAno - nemusí mu to fungovat a bude pak trávit hodně času hledáním řešeníAno - pro některé může mít hloupé dotazyAle - pokud si to nezkusí nic se nenaučí. Ne každý má v okolí někoho, kdo by mu PC složil a vše mu u toho vysvětlil proč je to tak a ne jinak. I ti odborníci a "odborníci" byli kdysi začátečníci a udělali spoustu chyb. Momentálně má aspoň výhodu v internetu, kde spoustu věcí najde. Když jsem se učit skládat PC začínal kdysi já, tak jsem se učil obdobně, protože jsem tehdy ani jinou možnost neměl a stálo mě to celkem dost peněz. Na druhou stranu toho nelituju, protože jsem se setkal s chybami, které jsem musel řešit a ze kterých jsem se naučil mnohem víc, než kdyby mi ho někdo složil a třeba nějak postup popsal. Vlastní praxe je nejlepší a to i za cenu chyb a pokud do toho tazatel chce jít, tak ať jde. Je to jeho rozhodnutí a i když by to někteří dělali jinak, tak není důvod mu svůj názor vnucovat ;)

To je pravda. Ovsem stavim sa ze si zacinal tak ze si instaloval OS, az ked si to uz vedel si zacal menit komponenty v uz zostavenych pc a az na koniec si zacal pc sam skladat. V dobe ked si zacal skladat pc si uz nebol zaciatocnik ale pokrocily amater.

Předně . Je dobré se kouknout do manuálu k základní desce , kde je napsáno jakou kombinaci pamětí podporuje . Samozřejmě bych dal například 2x 4GB DRR3 nebo DDR4 . Jinak je v manuálu popsáno jak se leze do BIOSU nebo EFI , což je základní nastavení celého počítače po zapnutí , měl bys vidět jaký procesor PC obsahuje , velikost RAM a velikost HDD nebo SDD disku . Potom budeš potřebovat boot disk např. USB nebo boot DVD -ROM s operačním programem Windows .

Jojo. na netu jsem se koukal jaké ramky atd podporuje z. deska a podle toho budu kupovat jednotlivé komponenty. bude to počítač za 10 000 ale podle mě by stál v obchodu tak 18 000 ale nemám odhad.Děkuji všem co sem něco přispeli. a jinak děkuji viktorovi za jeho názor na věc. Ano nemám tu nikoho kdo by mi poradil. jen kámoše co do toho jde semnou. vše si napíšem a čmárnem si to na papír abychom věděli zda dané komponenty budou pasovat a fungovat. pak teprve vše koupíme

Tak sem ty komponenty vypište. Tedy pokud by jste chtěl znát názory i jiných lidí. Celé vlákno jsem nečetl, ale stavby se nebojte, pokud nemáte gramlavé ruce, tak s těmi návody na youtube a všemožně po internetu není co zkazit. A co se instalace Win týče, tak pokud to budou 10, tak by neměl bát problém a desky většinou jsou nastavené tak, že stačí strčit flesh, zapnout a po stisknutí jakékoli klávesy ve správnou chvíli (píše obrazovka) už frčí instalace.

nebo to pošli sem, to že budou komponenty pasovat ještě neznamená, že jde o nejlepší poměr cena - výkon

Pokud budete pracovat pečlivě a opatrně, tak by to mělo fungovat. Ale jak píše kolega, napiš sem seznam zvolených komponentů, ať na to zkušení lidé mrknou, jestli bude vše spolu fungovat. Ono má být jakože kompatibilní skoro vše, ale jak známo, ani zdaleka spolu ne všechno funguje :)

Je to PaP = Plug and Pray

:D

Cituji autora.. opět.. .. admin mě maže jak vzteklej pes.. "Co se týče upravování a kupování novejch komponentů tak nejsem nováče, Všechna zapojení zvládám a PC jsem schopen rozebrat a složit. Ale nikdy jsem se nezajmal kde je BIOS to za prvé a za druhé s instalací windows mám opravdu dobré zkušenosti. " --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Člověk, který má zkušenosti s montáží a demontáží PC a k tomu má i "opravdu dobré zkušenosti" s instalací Windows, neví co je to BIOS.. ??? To prostě nedává smysl..

"+" Odporná trollovská zrůda. V každém manuálu základní desky je layout desky, kde je i umístění paměti s firmwarem desky.Třískat od rána do večera. Naštěstí to fakanům brzy skončí.

Autor dotazu je Troll.. a k tomu všemu velmi nezkušený Troll.. Stačí si jen pozorněji přečíst obsah jeho dotazu a komentářů..