» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zapnout bluetooth na stolním PC?

Jak zapnout bluetooth na stolním PC? chci si k počítači připojit sluchátka HIVE ale počítač mi hlásí že je potřeba zapnout bluetooth

Odpovědi na otázku

A máš v PC USB BT dongle? Ja som so svojím nikdy nedokázal zvuk do sluchatiek pustiť. Predpokládam, že cez SW dodávaný s BT donglom sa PC spáruje so sluchatkami a v systéme vyberieš ako zvukový výstup BT sluchatka. Ale presný postup netuším

Žádný software netřeba. Jak ve Windows 7 tak i ve Windows 10 jsou již ovladače na nejznámější USB BT dongle. Takže není potřeba nic instalovat. Zkrátka se připojí USB dongle, naskočí BT ikona, pod ní se dá "Vyhledat nová zařízení". Často bude potřeba na sluchátkách či jiném BT zařízení zmáčknout nějaký čudlík, který do okolí řve "tady jsem!" a pak se musí na PC zadat párovací kód, který najdeš v návodu k tomu BT zařízení (sluchátkám). Obvykle to je 0000 nebo 1234.

Ten párovací kód se tam zadává samozřejmě až potom, co PC najde ono BT zařízení (sluchátka) a zahlásí to.

Sú BT HF, ktoré kód nevyžadujú

Neznám do detailu anglickou verzi dialogů BT ovladačů, ale někde tam zkrátka je pod něčím schováno "Vyhledat nová zařízení..." nebo tak něco.

U stolních PC není obvykle žádné bluetooth. Musíš si pořídit nějaký např. USB bluetooth adaptér (z ebay nebo ali do 100 Kč), který rejpneš do USB portu.

Ak ho má, ďalší postup nevieš? Mne SW na BT nikdy sluchatka nenašiel

Musis vyvolat na sluchatkach rezim parovani a v PC spustit vyhledani zarizeni a byt trpelivy.

O režime párovania viem, ale BT v PC mi ich nikdy nenašiel. Vo W10 to už nechce hľadať vôbec, ale súbory do PC poslať viem

Jo a taky BT adapter, co umi prenaset zvuk, tedy nic historickyho

Na obale toho dongla sluchatka nakreslené boli, ale neskúmal som či dokážu prenášať zvuk