» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zamezit přístup do systémové složky bez nutnosti vytvořit nový účet

Ahoj, mám notebook pro osmiletého synovce. Potřebuji radu, jak mu zamezit, aby se hrabal ve složce Windows a něco tam vymazal. Je i jiný způsob než mu sebrat administrátorská práva a vytvořit mu profil bez práv? Lze to i jinak?

Odpovědi na otázku

Ne, a osmiletý synovec nemá mít co admin práva.PrasatkoPee

schovať zložku windows - "hide"cmd.exe, paste do cmd bez úvodzoviek;"attrib +h +s +r c:\windows" Potom: Možnosti prieskumníka - zakázať zobrazovať skryté zložkyOdobrať prístupové práva Prieskumníkovi. Zmrskat spratka rákoskou na holou.

Víš, ono je to dosti absurdní situace - na Windows musí být jeden účet admin, tj. má přístup všude a ty k tomu chceš pustit děcko a tomu adminovi to nějak omezit.Přitom prakticky jediné logické řešení je udělat synovci vlastní účet s omezenými právy a se zabráněným přístupem do tvých vlastních složek, kde nehrozí, že ti omylem smaže důležité věci do práce nebo nějak zboří systém.Je to pár kliknutí, moc místa to nezabere a můžeš mu dát do účtu nějaký pěkný obrázek a tapetku a bude mít navrch pocit něčeho vlastního. Ty budeš v klidu a taky třeba může mít na ploše jen konkrétní ikony, které se tam zas nebudou motat tobě.Prostě mu udělej účet. Já takhle v jedné rodině nastavoval asi 4 separátní účty - protože každý měl trochu jiné potřeby, chtěl i jinou tapetu, ikony na ploše apod.

jo,tvoje uvažování mi připadá, jak kdybys děcko, co chce pistolku na hry, půjčoval svoji nabitou a pak dodatečně řešil, čím zašpuntovat hlaveň a zablokovat úderník, aby někomu neublížilo, když za rohem máš číňana, co za stovku prodává plastové pistolky hračky...

velmi trefné přirovnání