» Poradna » Počítačové sítě

Jak zakázat na routeru port

Prosím, jak zakázat na routeru port 53 ?Mám TPLINK 841ND a nikde v menu nemohu nic podobného najít. Asi se to jmenuje jinak nebo jaký je správný postup.Rád bych se to naučil - děkuji za radu.Petr Salava

Odpovědi na otázku

V routeru je firewall (najdi si ho v menu) - tam to zakaž.

Před chvílí ti vadilo, že port 53 blokuje UPC a teď ho sám chceš zakazovat v routeru? :)

53 používá DNS, když už, tak zakaž mezi WAN a LAN porty 137-9 a 445 Vem návod, ve webové konfiguraci routeru najdi firewall a podle návodu tam naklikej co chceš. Ale nejdřív si zazálohuj konfiguraci routeru (export do souboru na počítač), abys nemusel nastavovat všechno znovu, až router vyresetuješ. To budeš muset, až se s tebou router přestane bavit.

Tato možnost se skrývá v menu Access control. Vytvoříš si záznamy pro host (pro které IP-adresy tvých počítačů to má platit), target (které vzdálené porty), shedule (kdy to má fungovat, 24 hodin denně?) a pak vytvoříš s těmito třemi záznamy Rule. Samozřejmě pak v menu Rule úplně nahoře Access control aktivuješ.