» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zákazat instalaci driver, který mně tam W10 cpe?

Potřebuji poradit. Odinstaloval jsem Synaptic driver z W10, protože nefunguje správně. Po odebrání ovladače a restartu pak touchpad funguje výborně. Jenže Windows 10 mně ten driver neustále nabízí a při dalším restartu mně ho W10 znovu nainstaluje. Je nějaká možnost, aby mně W10 ten driver pořád neinstaloval? Bez něj to funguje OK a já potřebuji pracovat

Odpovědi na otázku

Vlastnosti systemu > Hardware > tlacitko " nastaveni instalace zarizeni" a tam nastavit: "Rucne zvolit dalsi akci" a dale "Nikdy neinstalovat software ovladace z webu Update" <OK>

Jeste doplnim, ze k "Vlastnosti systemu" se nejsnadneji ve windows 10 dostanete napsanim prikazu "sysdm.cpl" do prikazoveho radku.

Pomohlo, mockrát děkuji.

neni zac

o trochu méně pracné k zapamatování je Win + Pause Break a tam je na to tlačítko v levém panelu.

Tak bohužel nepomohlo. Dnes ráno po zapnutí notebooku se objevila hláška, abych W10 restartoval, protože je nutné dokončit nastavení nového zařízení tj. opět se tam sere ten ovladač od W10

koukám, že W10 jsou daleko větší megahnus, než jak tady někteří píšou

Vůbec s tímto řešením nejsem jako potěšený. Cpe mně tma drivery, které stojí za ho***, přičemž bez nich to jede OK. Tak že je tam nechci, ale W10 si dělá svoje a neposlouchá mně. Tak že po restartu je opět touchpad nepoužitelný.

Dobrý den, zakažte automatické aktualizace ovladačů, mě to funguje tímto způsobem bez problému. Mám to z toho důvodu, že výrobce HW se snaží za každou cenu instalovat nefunkční ovladače, aby bylo nutné kupovat stále nový HW. Na radu je IT jsem v ovladači smazal jeden řádek, a potřebný HW funguje stále, ovšem s aktualizovaným ovladačem je nefunkční.

1. toto neni ani tak problem Windows, ale vyrobce (Synaptic), ktery na Windows Update vystavil nevhodny driver. Obrat se na podporu Synapticu, at neziji v blazene nevedomosti2. v device manageru dej na touchpadu properties - driver - roll back driver. Windows pochopi, ze se CHCES vratit k predchozimu, vrati (pokud ten soucasny neni tak dementni, ze to nepujde) a nebudou jej aktualizovat nevhodnou verzi z Windows Update - tedy dokud tam synaptic nenahodi dalsi "novejsi" horsi verziMP

P.S. (pokud nemas nejakou vykopavku): Synaptic driver ma udelat jedine: nechat te aktivovat "Precision touchpad" a pak drzet hubu a krok a ponechat vse na Windows precision touchpad driveru. Takze spust "control mouse" a zkontroluj zalozku ClickPad (nebo co mas za synaptic HW)MP

Tak ona ta ficura Win 10 predpoklada nejakou miru racionality na strane vyrobcu HW, ze.. Jenze na tomto poli (a na poli jejich komunikace s MS) je nutne ocekavat zasadni vady, se kterymi ficura nepocita. Nakonec dojdeme k tomu, ze ficura prinasi vyrazne vic potizi nez vyhod.

Obrat se na podporu SynapticuNikoli, Windows aktualizuje tento sw. Co to znamena WHQL?

Že Microsoft cpe? Obráť sa radšej na výrobcu daného komponentu, prečo daný WHQL ovládač poslali Microsoftu. Microsoft má s tým len to, že výrobcom schváli také ovládače, aké im pošle výrobca.

Ono tak lehke kopnout si do Microsofu / Win 10 .. zvlast pro ty, kteri o problematice vedi flatus, a misto toho, aby se vzdelavali, radeji nadavaji.MP

Je to chyba výrobce ovladače, ale zároveň by ti i OS měl snadno umožnit chybný SW neinstalovat (jednoduše aby šla aktualizace ovladače zakázat a tak to i zůstalo)... to je zas chyba MS a W10.

Já mám aktualizaci ovladačů zakázanou a nic se mi tam necpe ... Po půlročním upgrade je ale nutné to znova zakázat (což je trochu opruz, ale ne tragédie).

Zadny opruz ale TRAGEDIE, 2x rocne kontrolovat, zda neco co jsem mel vypnute po velke aktualizaci M$ opet nezapnul. Tady se bavime o jedne polozce ale ono tech polozek byva mnohem vic. Proste MS ma nejakou vizi a tu uzivatelum stale dokola vnucuje. Dohaje, vzdyt system ma slouzit me a ne ja jemu, potkat nekde Nadellu tak po kopnu doprdele, aby se konecne probral.

Dvakrat do roka zkontrolovat OS neni zadna tragedie. Tady nejde o nejake vize, ale o prosty fakt, ze tyhle velke updaty jsou do znacne miry "novy system". Takze to pak chce pulhodinku na kontrolu nastaveni. Nic dramatickeho. (Ostatne mnoho aplikacnich updatu je v tomto smeru o dost narocnejsich..)

Ano, má sloužit tobě a proto ti zapne nastavení, které má být zapnuté, aby ses o aktualizace ovladačů nemusel starat. Je diletantstvím výrobců hardware, že jsou schopni poslat Microsoftu ovladač, který není ok.

Jak skvele slouzi, dokazuje toto vlakno. Dodat spatny ovladac je jedna vec, druha pak, nemit moznost, kdyz uz se to prihodi, jednoduse zabranit porad dokola opakovane instalaci. Ale pro nekoho, kdo za sebe necha rozhodovat OS je win10 naprosto idelani :).

Pro praci s ovladaci je v GP spousta nastaveni.Samozrejme pokud nekdo setri a poridi si Home edici Windows, musi byt but pokrocily uzivatel (ale to by nemel Home Windows), nebo smireny s omezenymi moznostmi nastaveni vicemene CEHOKOLIV POKROCILEJSIHO .MP

Ze ty pracujes pro ceskou pobocku?Ony ty minule problemy s aktualizacema potkaly je Home verzi?To vic neporadis? Ono to samozrejme jde zakazat i v Home, ale treba me prekvapis kdyz si povazovan za geeka na commutity.ms.com

Nepracuji. Jsem dobrovolny contributor a moderator komunity.Minule problemy potkaly celkem zanedbatelne mnozstvi uzivatelu s VELMI nestandardne nakonfigurovanym MS SW, pripadne to byly nekriticke problemy se zastarymi Intel ovladaci a pod. Nebo jake problemy s jakymi aktualizacemi mas presne na mysli?Cim bys chtel prekvapit? Vetsinou to nedelam, me rady jsou proverene praxi a podlozene oficialnimi KB, takze nic prekvapiveho necekej. Pokud ale chces poradit ci pomoci a jsi amater, zeptej se na komunitnich MS Answers, kde radime prave amaterum, jak jsi zminil. Pro profiky jsou samozrejme urcena fora na Technetu/MSDN, kde jsi vitan, jsi - li IT PRO. Pripadne prijd na me prednasky na CVUT.MP

Jezis jak ma OS poznat, ze ovladac, dodany vyrobcem, je vadny?! Samiozrejme projde WHQL testy, ale ty samozrejme neresi, zda je ovladac "lepsi", nez ten puvodni.MP

Tady narazime na vecny paradox: Spousta laiku a radobyznalcu povazuje MS SOUCASNE za bandu naprostych pitomcu a sbor polobohu s nekonecnymi schopnostmi. :o)

Vecny paradox je, ze tyto trolly neustale nekdo krmi, a pak na ne nadava :(MP

Zlob se jak chceš, ale ta část MS která pracuje na Woknech skutečně je banda naprostých pitomců ! Pro celý MS to pochopitelně neplatí, jsou tam i velmi schopní lidé, ale ti s woknama nemají (a ani nechtějí) mít nic společného.

Pokud Vam nepomohlo vyse uvedene nastaveni, coz je divne a mate Windows 10 pro, muzete zkusit vypnout aktualizace ovladacu pomoci GPO. Spustte prikazovy radek a v nem spustte "gpedit.msc", dale prejdete na:Konfigurace pocitace > Sablony pro spravu > Soucasti systemu Windows > Windows update > Nezahrnovat ovladace do aktualizaci systemu Windows, zde nastavte volbu POVOLENO

Kliknutím pravým tlačítkem na příslušný driver místo "Odinstalovat zařízení" dejte "Zakázat zařízení". Snad vám, ale pak pojede myš :D

Zakazat zarizeni? Ano, tim skutecne zakaze provoz zarizeni. Je myslim na snade, ze v tomto pripade to neni reseni, ale uplny nesmysl. :o)Tudy NE!

V podstatě jsem to myslel tak, že by zakázal zařízení s tím špatně fungujícím driverem a pak natvrdo nainstaloval touchpad s fungujícím driverem. Otázka jak to provést, když touchpad nebude fungovat :) Ale asi ano je to celé nesmysl.

Já bych ten ovládač který mu Windows cpe nejen odinstaloval, ale taky odstranil

Měl jsem před pár lety úplně stejný problém. Řešení zde:https://365tipu.cz/2015/08/14/jak-ve-windows... Ta první část je k ho*nu. Důležitý je dodatek a udělátko od MS - Show or hide updates.Pak to přestane otravovat.

To uz neplati, wushowhide je jiz nejaky ten patek nepodporovany. od 1607 je oficialni postup pres rollback, jak jsem jiz psal (!!!)viz https://support.microsoft.com/cs-cz/help/3073930/how-to... MP

Pokud se ti ten ovladač bude neustále vracet, pak bude lepší aktualizovat windows jinak např. přes MS Katalog a nebo WSUS Offline Update.

Skus cez spravce zarizeni "Rollback driver", vratit spat puvodni, duvod vyber jakykoli, 10 by uz nemel danou verzi ovladace instalovat, dokud nevyjde novy.Ale podle vseho nefunguje ani to a pomuze jen komplet zakazat aktualizace.

Jsem asi blbej, ale muze mi nekdo vysvetlit, jak se da vypnout u W10 automaticka instalace drajvru..?Vezmu notas (nebo stolni PC), je uplne jedno, jestli pouziji 1803, 1809 nebo posledni 1903. Zarizeni NENI pripojeno na zadnem LAN kabelu ani pri instalaci pripojeno k zadne WiFi.W10 se doinstaluji, jako prvni vec zakazu instalaci zarizeni:https://ibb.co/7pxnKdTVsechno v poradku, nic se neinstaluje...Pripojim LAN kabel, stale je nastaveno nic neinstalovat a pouze pozoruji, jak mi W10 zacina instalovat postupne jednotlive drajvry (az skutecne skonci na tech, ktere opravdu nenajde):https://ibb.co/Vt29NG2 Staci, kdyz ma v sobe nejaky kompatibilni drajvr pro sit. kartu a pripojite ho do site. V tom okamziku nebere ohled na zadny zakaz.Co tedy u MS znamena ze NECHCI..?

Nějaké drivery tam být musí Instalovals je ručně? Pak lze zakázat jejich aktualizaci.

Pisu, ze jsem zakazal instalaci a po nejake dobe pouze pripojil LAN kabel.Nic jsem nezvolil, pouze jsem se dival.Vsimnul jsem si toho jak na sichte, tak i doma.Je uplne jedno, co se tam navoli, MS jede po svem (a nebo jsem nejak nepochopil ten princip).U W7 to tak fungovalo - zakaza byl proste zakaz.

Muzes, prosim, vysvetlit to minus?Neco delam spatne..? Nebo mas nejaky jiny postup..?Nebo proste uz z principu klikas na minus..?

Takze, (podle toho popisu, i kdyz se tyka hodne starych verzi), to nelze nijak vypnout..?Pak ale nechapu, k cemu ta volba vlastne je..?

Oops, beru zpet ty stare verze.

Ano, popis se tyka I hodne starych verzi, kde byl oficialne podporovan WUShowHide. U novejsich je normalni postup pro "bezne" uzivatele ten, ze pokud zjisti problem s novym driverem, ktery ve 101% NEZPUSOBIL MICROSOFT,- provedou rollback ke staremu funkcnejsimu- cimz Windows daji najevo, ze novy nechtejiprijde mi to logicke / ne uplne blbeMuze se nam to nelibit, muzeme o tom diskutovat. Ale prace s (nejen) pocitaci je umenim mozneho. Reseni mas. Pokud se ti nelibi, reportni to pres feedback.MPP.S. pri vsi ucte k Zive, pokud chces mene trollu a primocaresjsi odpoved, ptej se na MS Answers.

MS forum, spíše vypadá jako by tam radil automatický záznamník. Často to tam vypadá, jako když člověk dostane od Windows hlášku o nějaké chybě. Všeobecné postupy. To si radši skočím na forum, kde odpovídají lépe.

A ktere (Answers / TechNet / MSDN) forum mas na mysli?MP

Answers. Ale je možné, že to vylepšili. Chodím jinam, kde mi rady vyhovují více, kde např. poradí, jak vypnout Windows Update(což na MS forech, těžko budou radit) a nebo úpravy v registru, kdy stačí z fora stáhnout .reg soubor, takže i nezkušený člověk, to snadno udělá.

Co chces vylepsovat na komunitnich forech? Ta jsou prece tak dobra, jako dobrovolni odbornici, ktere do nich prispivaji.MP

Jeden pán výše byl blízko, ale tím se zakážou všechny ovladače nabízené windows update. Ale chceme zakázat instalaci jen jednoho, tak že:Start/Spustit/GPEDIT.MSC/OK a postupovat dle obrázků:Konfigurace počítače/Šablony pro správu/Systém/Instalace zařízení/Omezení pro instalaci zařízení/Zakázat zařízení s těmito identifikačními čísly zařízení:[url=https://imgbb.com/][img]https://i.ibb.co/GkVDGLj/1.png[/img][/url][url=https://ibb.co/m9hw6kx][img]https://i.ibb.co/0CYShTw/2.png[/img][/url][url=https://ibb.co/jb3zWck][img]https://i.ibb.co/MZPfGYk/3.png[/img][/url][url=https://ibb.co/vcs68G1][img]https://i.ibb.co/zm8TwYs/4.png[/img][/url]Toto je dobré vykonat při odpojeném internetu a pokus máte již svůj ovladač nainstalovaný, jinak se vám instalace vašeho ovladače nezdaří.

Jeden pán výše byl blízko, ale tím se zakážou všechny ovladače nabízené windows update. Ale chceme zakázat instalaci jen jednoho, tak že:Start/Spustit/GPEDIT.MSC/OK a postupovat dle obrázků:Konfigurace počítače/Šablony pro správu/Systém/Instalace zařízení/Omezení pro instalaci zařízení/Zakázat zařízení s těmito identifikačními čísly zařízení:[img]https://i.ibb.co/GkVDGLj/1.png[/img][img]https://i.ibb.co/0CYShTw/2.png[/img][img]https://i.ibb.co/MZPfGYk/3.png[/img][img]https://i.ibb.co/zm8TwYs/4.png[/img]Toto je dobré vykonat při odpojeném internetu a pokus máte již svůj ovladač nainstalovaný, jinak se vám instalace vašeho ovladače nezdaří.