» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zakázat instalaci Creators Update

Zdravím,tak dnes u mě proběhla instalace Creators Update na Win10 Pro. Update proběh celkem rychle a bez problémů, ale po instalaci mi přestala fungovat čtečka otisků prsů, tudíž i Windows Hallo, dále se nejde dostat do klasických Ovládacích panelů a nelze provézt instalaci ovladače pro čtečku otisků prstů.Vrátil jsem se tedy zpět pomocí zálohy provedené pomocí Acronisu, ale potřebuji nějak zakázat instalaci Creators Update, aby se mi to zase samo nestáhlo a nenainstalovalo.Poradíte někdo jak na to?

Odpovědi na otázku

Vypni a zakaž službu WU

Díky moc!

Funguje iba na Enterprise

"přestala fungovat čtečka otisků prsů"Výborný překlep - moc jsem se pobavil

Jestli je to na obě kozy najednou tak to bude dost velký aparát.

Vy ste volové

Přidám se z dotazem nebude lepší stáhnout iso a udělat čistou instalaci místo aktualizace?

To platí obecně, čistá instalace je vždycky lepší, než upgrade. Přeci jen v systému Windows existuje tolik možností nastavení všech možných parametrů a takové množství kombinací nainstalovaného software, že je naprosto vyloučeno všechny možné konflikty ošetřit a otestovat, aby u každého uživatele upgrade proběhl bez problémů a byl plně funkční.

Určitě čistou instalaci, s tou nikdy není problém.Já až budu mít čas, taky ji provedu. Teď se mi to bohužel nehodí, tak jsem potřeboval zajistit, aby mi to neinstalovalo upgrade.

Fungovat mi čtečka na Dellu dobře, tak to snad i zkusím, ono by to jít mohlo… Akorát bych asi uváděla kolegy do rozpaků :D

Do klasickych ovladacich panelu se dostanes pomoci spustit : control.exe

Alebo do vyhľadávania napíše: Ovládací panel

Já nemám problém je vyvovat. Ale, otevře se okno ovládacích panelů, pak se zase samo zavře a jakoby se restartuje celá plocha.Prostě mě upgrade u Win10 vždycky dělá problémy.

V CMD s admin oprávneniami spusť System File Checker: sfc /scannowAk ani to nepomôže, tak v PowerShell s admin oprávneniami Deployment Imaging and Servicing Management: DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

DISM sa dá spustiť aj v CMD

Napsat může, ale nic to nenajde.

Co je to za notebook a jak se k podpoře staví výrobce. Nedávno jsem instaloval Lenovo ThinkPad T430 a ten je kompletně připravený a podporovaný i ve Windows 10 1703 - když je vůle na straně výrobce, tak problémy nejsou.

Taktéž mám problémy s posledním velkým updatem. Leč musím provést zálohu, nová instalace pomohla. Mám ale obavy, že další velký update může být to samé :(Zadržování aktualizací asi moc smysl nemá. Stejně jednou update provést budeš muset kvůli dírám v systému.Já osobně jsem už zvažoval přejít na Linux (Mint nebo Ubuntu), ale zatím vyčkávám, zda-li se Microsoft probere. Když ne, přejdu na jiný OS.

Ďalšia inštalácia bude ako Service Pack. V Creators Update je zabudovaný nový systém prijímania aktualizácií. Aktualizácia už nebude plná, ale budú sa robiť iba rozdielové aktualizácie.

2,5 GB vs. 1 GB

Tzv. Unified Update Platform