» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zajistit spuštění příkazového řádku ze scheduleru vždy na popředí?

Zdravím,mám takový problém, potřebuji schedulerem spouštět dávku pro příkazový řádek (baťák) tak, aby se okno otveřelo vždy na popředí, tedy před jakýmikoliv aplikacemi právě spuštěnými na obrazovce. V definici úlohy přímo v scheduleru jsem nic, co by to řešilo nenašel. Úloha se mi spustí v zadaný čas a okno se otevře, ale jen když jsem zrovna u PC. Pokud mám zamknutou obrazovku, úloha se spustí taky, ale okno s cmd je po odemčení obrazovky v pozadí (resp. je vidět jen na liště). Můžete mi někdo poradit, jak se to dá udělat ? Díky moc.D.

Odpovědi na otázku

a proč musí to okno být na popředí ? to má vliv na funkci těch příkazů ?

To okno vypisuje upozornění pro obsluhu, že má něco udělat a zároveň čeká na odpověď na určitou otázku. Proto musí být vidět, musí vyskočit nad aktuálně prováděnou činností..Díky

Tak kdyby to někoho zajímalo, nakonec jsem si to vygooglil, lze použít tento popsaný příkaz z powershellu, funguje to i na Win7, otestováno:@powershell -ExecutionPolicy UnRestricted -Command "(Add-Type -memberDefinition \"[DllImport(\"\"user32.dll\"\")] public static extern bool SetWindowPos(IntPtr hWnd, IntPtr hWndInsertAfter, int x,int y,int cx, int xy, uint flagsw);\" -name \"Win32SetWindowPos\" -passThru )::SetWindowPos((Add-Type -memberDefinition \"[DllImport(\"\"Kernel32.dll\"\")] public static extern IntPtr GetConsoleWindow();\" -name \"Win32GetConsoleWindow\" -passThru )::GetConsoleWindow(),-1,0,0,0,0,67)"