» Poradna » Programy

Jak zaheslovat složku - free, bezpečně, jednoduše, portable

Dobrý den, poradí někdo jednoduchý způsob jak bezpečně zaheslovat složku? Free. Secure folder - ne, True Crypt - ne. Děkuji, Simona.

Odpovědi na otázku

Šifrovat bezpečně a jednoduše najednou bohužel moc nejde - už proto, že pro bezpečné použití šifrování je potřeba mít dost rozsáhlé a neustále aktualizované znalosti.Pokud dáváš přednost jednoduchosti a jde ti čistě jen o to, aby si tvoje fotky nebo dokumenty nestáhnul každý moula, který umí nabootovat tvůj počítač z CD, tak vůbec není špatnou volbou využít šifrování souborového systému přímo ve Windows (ovšem jen u Profi a vyšších edicí): klikni pravým tlačítkem na složce, zvol Vlastnosti, pak Obecné -> Atributy -> Upřesnit -> Šifrovat obsah a zabezpečit tak data).

Nemám profi. Požadavek jednoduše. Nemám data typu, které py zrovna zajímaly Pentagon, ........, ale v dnešní době je potřeba si osobní data chránit ........

Nemám profi. Požadavek jednoduše. Nemám data typu, které by zrovna zajímaly Pentagon, ........, ale v dnešní době je potřeba si osobní data chránit ........

Tak to si buď jistá, že ten TrueCrypt je více než dobrý. A mám silný pocit, že by s jeho rozluštěním měl problém i ten Pentagon. Tak tady neplácej kraviny o zastaralosti.

TrueCrypt je blbý jedine potřebou admin práv na připojení kontejneru jako disku, ale to by měl řešit TCExplorer:http://sourceforge.net/projects/tcexplorer/anebo použít to Free OTFE jak jsem psal dřív.

Vše jsem udělala podle pokynů, ale Šifrovat obsah a zabezpečit tak data není aktivní. Prosím, pomůžete mi, co mám dělat

jsi

V tom případě poslouží RAR. Když se zvolí solidní heslo, tak je bezpečný. Jen pro zajímavost, proč Truecrypt ne?

Zastaralý.

LoL:D:D BitLocker

Srandu si dělej z někoho jiného... Co tím myslíš, že je zastaralý? Víš snad o někom, kdo ho dokáže při silném hesle rozluštit?

Podařilo se ti zaheslovat flešku tím Safeguardem, co ses ptala v úterý jako Lucie? Nebo jsi to nakonec vzdala a teď hledáš něco jiného?

Ahoj, podařilo. Díky. Musela jsem flash formátovat NTFS na jiném PC a už to jde.

Celý postup jsem procházel až do konce, fakt to normálně fungovalo a nemohl jsem přijít na to, proč u tebe ne. OK, takže dobrý.

Ty flash jsem tedy již vyřešila. PC mám zaheslované administrátorským heslem, ale jak zjišťuji i zde, dá se do počítače docela snadno dostat. Dalším krokem k o něco větší bezpečnosti by mělo být zaheslování složek. Jak jsem v názvu a dalším textu uvedla, potřebuji jednoduché, pokud možno bezpečné, free zaheslování složky, když bude navíc portable o to lépe. Preferuji jednouchost a kompatibilnost s různými systémy.

Na netu jsou na tohle téma miliony článků, něco, aspoň základy si o této problematice přečti..............Ať se zde zbytečně nezesměšňuješ

Administrátorské heslo do PC není žádná ochrana dat. To je jen ochrana počítače, ale nijak nešifruje data.

Psala jsem .....PC mám ZAHESLOVANÉ administrátorským heslem. NEpsala jsem, že mám PC zašifrované administrátorským heslem. Řeším ochranu svých dat, s tím souvisí současně i přístup k PC.

tak tak, přes linux live mne to heslo fakt netrápí

alternativeto.netNěkdy pomůže. Ale je tam i dost shits.Já stále dobře žiji s TrueCrypt.

Encfs?

asi jedině FreeOTFE - maj i portable verzi FreeOTFE Explorerhttp://sourceforge.net/projects/freeotfe.mirror/zdarma

v souvislosti s koncem truecryptu někdo zmiňoval jako náhradu AxCrypt (bohužel už si nevzpomenu kdo ze zdejších rádců to byl)

AxCrypt má do náhrady TrueCryptu asi stejně daleko jako WordPad do náhrady Inkscapu - v obou konec konců jde připravit vektorový obrázek, ale tím podobnosti končí. U TrueCryptu a AxCryptu je to podobné - oboje používá moderní symetrické šifrovací algoritmy, ale to je tak všechno...

Sifrovani (EFS) je soucasti vsech vyssich edici Windows. Proc je nepouzijes?MP

Jak zaheslovat složku?