» Poradna » Web a internet

Jak zadat zpětnou vazbu - potvrzení o přijetí mailu adresátem?

Jak zadat požadavek při odesílání mailu, aby se mi vrátilo potvrzení o přijetíadresátem ? Na Seznamu je přímo kolonka, kterou se systém zeptá, jestli chcipotvrdit příjem mailu adresátem.Horák

Odpovědi na otázku

No, a v čem je problém? Kolonku máš, tak co chceš ještě?Pochopitelně, pokud používáš jiného poštovního klienta (např. Thunderbird), tak to musíš nastavit v něm (v nastavení účtu).

Co si od toho slibuješ? O odeslání potvrzení rozhoduje naštěstí příjemce. A většinou to považuje za obtěžující a úmyslně ho neodešle. Navíc jeho poštovní klient potvrzování ani nemusí podporovat.

Pokud chcete např. jednat s úřady emailem na základě správního řádu, zpětnou vazbu potřebujete.

Když nepotvrdí, tak nepotvrdí. Řešil jsem něco podobného kolem výběrových řízení, kdy také musí být potvrzení o příjmu.Měly by jít použít datovou schránku.

Omluva za ten češtin.

Dokud nepotvrdí, není doručeno. Jediný spolehlivý způsob doručování emailem. A samozřejmě obojí musí být s podpisem, který vydala certifikační autorita z EU.Většinou si můžete vybrat, jak s úřadem komunikovat. Jak je email zastaralý, tenhle způsob práce úředníci neovládají, a může s tím být docela švanda.

Nejsem si jistý, jestli se povinnost mít elektronickou podatelnu vztahuje na všechny úřady, ale pokud ji mají, směřujte e-maily tam, protože by měla vrátit potvrzení, které má větší váhu než to z e-mailu, na které není spoleh.

v podstate všetko stojí a padá na vôli príjemcu povoliť/nepovoliť odoslanie potvrdenia o doručení emailovej pošty...prakticky u každého dnes používaného poštového klienta existuje možnosť zamietnuť alebo povoliť odoslanie potvrdenia o doručení a zobrazí sa ohladne toho výzva pre príjemcu,či odoslať alebo nie a príjemca to obvykle musí odkliknúť pokial sa príjemcovi odošle email s s takouto požiadavkou na potvrdenie doručenia, u ms office existuje aj položka doručiť oznámenie o prečítaní a to všetko musí príjemca osobne odsúhlasiť /zamietnuť a odkliknúť a je to na ňom,či tak urobí ,plne automaticky sa žiadne potvrdenie nekoná na rozdiel od napr. sms správ....