» Poradna » Web a internet

Jak začít s tvorbou webových stránek od píky?

Ahoj, chci se naučit tvořit a pak dále pracovat (udržovat) s webovými stránkami. Dokáže někdo kde začít? Jaký první program se začít učit do začátku a jaké pak na to navázat? Jakou literaturu pořídit atd. Poradí někdo? Díky.

Odpovědi na otázku

Pokud je opravdu chces psat rucne (coz uz dnes temer nikdo nedela), tak muzes zacit treba na https://www.jakpsatweb.cz/ - uplne zaklady jsou tam popsany.Vetsinou se dnes pouzivaji hotove CMS systemy, protoze to je vyrazne casove efektivnejsi. Wordpress, Drupal, Joomla, atd. atp.Pokud se opravdu chces ucit, jak to funguje, nauc se zaklady HTML, zaklady CSS a zaklady JavaScriptu. Nez se naucis zaklady, pochopis jakym smerem se ubirat dal.

Zdar, co se týče materiálu a tutoriálu, těch je na webu mnoho. Já osobně šel do Learn2code, kde je vícero kurzů a HTML/CS3 je zde dobře vysvětlené.

Mohu doporučit https://www.freecodecamp.org/. Bez angličtiny se, ale neobejdeš.

jen potvrdím co už se tu psalo.. začni na www. jakpsatweb.cz a podle toho se nauč html a css - to jsou naprosté základy bez kterých se neopbejdeš.Dál a možná zároveň s jakpsatweb studuj www.w3schools.com tam je v podstatě všechno co budeš potřebovat a hlavně se to tam dá psát rovnou kód a hned vedle v okně vidíš co to dělá..Programy žádný do začátku nepotřebuješ.. v podstatě si vystačíš s nějakým textovým editorem s podporou html a css obarvováním kódu (např. notepad++, editpad atp.).Pokud tě to bude bavit tak nepotřebuješ od nikoho říkat co kde máš studovat.. No a pokud ne.. tak se na to radši vyprdni, protože se to pořádně stejně nenaučíš. Musíš hlavně chtít a pak jde všechno v podstatě samo.