» Poradna » Ostatní

Jak zachránit alespoň něco z formátovaného NTFS disku

Nechci se vyjadřovat, ale debilní kolega "opravil" spadlá WindowsXP formátem disku (NTFS). Patrně plným, ale to z něj nedostanu, je to Němec (jsem v cizině). Ještě ke všemu ten počítač měl jediný diskový oddíl.

Okamžitě jsem mu zakázal cokoli dělat, ať se toho přepíše co nejmíň, ale stejně to vidím bledě. Existuje nějaká win aplikace, nejlépe freeware, která by mi byla schopna pomoci dostat aspoň něco zpět?

Odpovědi na otázku

Me se povedlo jednou neco podobnyho a zachranil jsem vsechny data pomoci EasyRecovery Professional 6.09 umi obnovit i po formatu ale musis mit jeste dalsi Hdd na kterej to bude ty data sosat Pokud bude potrebovat poradit napis Icq 173240675

da sa to v pohode, kamarat mal w98 s fat32 a instaloval xp,na desktope mal 1400MB folder so vsetkym a ked to preinstaloval, tak mu to preformatovalo na NTFS a data som odtial vydlabal(80%)trvalo to asi 2dniskusal som nato EasyRecovery od Ontracku a FileScavenger a R-STUDIOnieco z toho to spravilo, uz si nepamatm comusis ten disk pichnut do druheho kompu a tam to reparovat

ak potrebujes tie softy tak sa ozvi sem do fora

něco z toho by se hodilo - ale jsou tu dva problémy - jednak je to na notebooku, který nemám oprívnění otevřít, jednak by bylo super, kdyby to bylo malinké (tak zhruba na disketu nebo dvě)

ten disk musis kazdopadne vytiahnut a napojit na druhy komp , inac sa to pokasle definitivne...na vybratie disku staci odsrobovat max 2 sroby, netreba ho rozoberat celykedze je to na notebooku budes potrebovat aj redukciu z maleho HDD na normalne IDE

Get data back for NTFS... dojebal jsem di sisk partitionem magic... pak format a zachranil jsem vse :)