» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zachovat programy při přeinstalaci windows

Zdravím, uvažuju nad tím, jestli lze nějak zachovat vybrané progamy v PC tak, aby se po přeinstalování windowsu daly normálně používat a nemusel je dlouhé hodiny instalovat znova.

Odpovědi na otázku

Cílem čistě instalace Win je, aby byl systém čistý... Požadavek zachování aplikací s reinstallem Win je na úrovni přeplácnutí Win přes sebe.. kde pokud jsou v krachu, tak je to někdy opraví. Z mé zkušenosti jsou pak ale ještě v 2x horším stavu...Běžné aplikaci potřebují reinstall, snad s vyjímkou těch co nepotřebují registry (drobnější sw), nebo třeba Steam hry..btw: co je to za sw které jsou třeba hodiny instalovat?

Tak uvažuj: buď chceš zachovat NEBO přeinstalovat.Můžeš obnovit W. se zachováním.

Čímž se ovšem vystavuje nebezpečí, že s užitečnými programy zůstane zachován i borbinec...

Případně pojede jen polovina těch sw ( nedávno sem řešil, že to odstřihlo Office kvůli kterým s ta celá anabáze dělala, takže stejně k ničemu :D (ale asi to byla nějaká haluz..) )

Ne, tohle možné není a navíc by to úplně popíralo důvod reinstalace. Možná spíš napiš, proč je chceš přeinstalovávat? Třeba to není nutné.

chystám se umít auto, nevíte jak to udělat aby na něm potom byla stejná špína jako před umytím?jasně - nemyj to!

Záleží na aplikaci. Některé aplikace stačí jen zkopírovat a spustit. Nová instalace není potřeba. Ale neplatí to tak u všech.

Jen pro zajímavost - na to se dělá záloha!!! Máš pc, v něm čerstvý windows s programy, které tam chceš mít trvale a zazálohuješ to. Pak řádíš na železe jako pominutý a třeba se ti po čase zase rozdrbe. vyvoláš obnovu ze zálohy a budeš mít pc přesně v tom stavu, jako jsi ho zálohoval. Pak se ti nestane případ, že by sis lámal hlavu nad tím aby se "windows(u) daly normálně používat a nemusel je dlouhé hodiny instalovat znova." P.S.: Taková obnova ze zálohy má několik výhod - umí opravit třeba i zavirované železo, pak taky to trvá jen zlomek času, oproti kompletní celé a nové instalaci ...

Tady je předpoklad, že záloha je nezavirovaná. Pokud jí má, udělanou, po přeinstalaci Windows, tak tu jistotu má. Taková záloha, zase ale není aktuální=neobsahuje změny, které ve Windows byly provedeny, od poslední zálohy.

Na C: jsem si vytvořil adresář UTILS a v němám mám všechny možné aplikace, které jsou portable.Jakýkoliv prográmek se nejdřív snažím neinstalovat ale přes Uniextract rozbalit. Pokud to vyjde tak jej nakopíruji do patřičného adresáře. K souboru EXE si následně vyrobím LNKPro spuštění používám https://www.launchy.net/ který nasměruji do c:\util, kde prohledává všechny .lnk takže pak stačí jen napsat název programu a přes Launchy jej pustit.Hodně programů lze takto řešit...

Takhle se ale skutečné, portable programy, nedělají viz portableapps.com...