Jak zabránit vypínaní disků ve Vista ?

Neskutečně mě irituje jakým způsobem Windows Vista "šetří" životnost mých pevných disků. Po zcela náhodném čase totiž vypíná nepoužívané disky do standby módu. Jednou je vypne po třeba 20min, podruhé po hodině, prostě jak se mu zlíbí.
Stačí když na vypnutém disku otevřu fotku, ten se roztočí a po pár sekundách se zase vypne. Tímto způsobem disk dlouho nevydrží :(

V šetřícím plánu systému mám vypínaní disků vypnuto a stejně je ta Vista bestie pořád vypíná.

Odpovědi na otázku

Pomaly prideme na to, kolko sprostosti robia Visty. Zacinam rozmyslat na prechod spat na XP.

Coze?

Mna stve presny opak, Vista disk nikdy nevypne, lebo asi raz za minutu zapisuje nejaky priblbly lastalive0.dat a lastalive1.dat.

Mně to vypínalo taky až jsem zjistil že vlastně vista naznačuje že ten jeden disk je zbytečný,tak jsem ten menší vyndal a je pokoj.Ono to totiž vejde na jeden taky.

Vypnete si indexovani...

V Moznostech napajeni si upravte vlastnosti toho napajeciho profilu, ktery pouzivate = vypnuti disku nastavte na NIKDY. To se zas MS povedla vec... Obcas nad defaultnimi nastavenimi zustava rozum stat.

A kdyz uz jste u toho ladeni disku, tak si samozrejme u vsech disku vypnete indexovani. To ti pitomci defaultne povolovali uz v XP.