» Poradna » Programy

Jak zabránit spamování miniBB?

Ahojky,Dnes se mi to stalo poprvé, za půl roku provozu miniBB. "Něco" založilo nový tread "NEWS" a pod nickem Googlegui (či tak nějak) tam byla reklama s odkazem. Ony ty reklamy za chvíli budou snad všude...

Odpovědi na otázku

Mas nekolik moznosti - vynucenou registraci- schvalovani prispevku- rucni mazani reklam

Aplikoval jsem bod 3. První dva miniBB nenabízí a doprogramovat se možná ani nesmí.

Ve formuláři pro vkládání příspěvku kontrolovat "lidský vstup". Tzn vygenerovat třeba nějaký obrázek s textem (nebo číslicemi) a ten uživatel opíše do input boxu. Robot si s tímto neporadí, alespoň pokud je mi známo.Příklady a zdrojový kód najdeš Googlem pod klíčovým slovem "captcha". Možná na to už má miniBB i nějaký plugin.

Zkusím mrknout po pluginu. Ale zatím jsem to u tohoto fóra nikde neviděl. No třeba už mají něco svého, jdu jim prozkoumat stránky.

Možná toto: http://www.minibb.net/download.php doporučuju upgradovat na novější verzi miniBB, tam jsou opraveny bezpečnostní chyby.A ještě jeden tip, který je jednodušší než captcha: do formuláře pro vkládání příspěvku dát otázku (ideálně když by těch otázek bylo víc a střídaly se - generovaly by se např. z databáze). Otázka by zněla třeba "Opak bílé barvy je?". Nebo "Číselná řada 11,22,33,44 a následovat bude?". Nebo "Příjmení našeho prezidenta?". Nebo tak něco na ten způsob...

Přesně ten addonfloodfilter jsem si před chvilkou stáhl, ale přijde mi to jako blokování adres (že jsem se nepodíval, odkud to vůbec bylo grrrr). No uvidím. Bylo to poprvé a jednou, kdyby se to opakovalo nějak častěji, budu se tím holt muset zabývat víc. Zatím zkusím tu plužinu.

To je genialni myslenka, zvlast pokud tam budou nejake komplikovanejsi ciselne rady. Tim odfiltrujes nejen roboty...

Jsem se smál, až jsem se za myš popadal.

Ano, je to zároveň takový IQ filtr...

Jsem si prve představil, jak tam jsou otázky na IQ z Menzy, typu které písmenko mezi ostatní nepatří.

Jsem si prve vybavil, jak jsou tam otázky z Menzy, typu: "Kterým písmenem řada pokračuje?"Ony i jednoduché věci mohou být ošemetné a na  otázku: "Jaký je opak černé?", by někdo mohl usilovně vpisovat slovo "mléko", což mne napadlo při vzpomínce na bezva příhodu. Jednou přišel "na kafe" kamarád s lahví Ferneta. Že prý ho nese "syrový", jelikož neví, s čím se to míchá.Ženuška mu vysvětlila, že s Tonicem je to bezva a říká se tomu "Bavorák".On na to: "To si nebudu pamatovat..."Ženuška: "Je to lehké. Stačí, když si vzpomeneš, že "stejné se stejným - hořké s hořkým"Kamarád, že pro něj ještě skočí. V obchodě si vzpomněl, že stejné se stejným a koupil lahev Coly (tmavé s tmavým). On je totiž kreslíř.