» Poradna » Programy

Jak zabranit prehrani HDD

Ahoj, v praci casto pouzivame aplikaci na vytvoreni obrazu hdd na druhe hdd pomoci programu Ghost. Mene zkuseni uzivatele casto v Ghostu zvoli spatny disk a obraz nahraji na jiny disk ktery slouzil jako datove. Je nejaka aplikace jaka dokaze zamknout disk a povolit pouze cti;

Odpovědi na otázku

Tohle se nedá udělat softwarově, ne obecně a spolehlivě.Hardwarově to jde (a podobná zařízení se používají např. při forenzních analýzách), ale patrně narazíš třeba na tom, že Windows mají velmi nerady read-only NTFS disky. Nemluvě o tom, že to pro zamýšlenou cílovou skupinu bude tak nepohodlné, že se na to všichni vykašlou.

s libovolným jménem bez administrátorkých práv, takže bez zápisu na systémový disk

Méně zkušeným uživatelům nepatří "výbušný" SW do rukou. Obrazy (klony) dělá zprávce či pověřený vyškolený pracovník.

Když tak bazíruješ na tom našem rodném jazyce, zopakuj si jak se spravuje ty "Správce" se Z... ochutnej trochu té tvojí medicínky...

Díky za upozornění. Omlouvám se za chybu.

Není zač Nikdo není neomylný...

Uživatelé se to naučí neplést, když ne nemají na PC co dělat.

Maji, kazdy se nekdy splete. Ale tohle neni principialne ukol pro uzivatele, nybrz pro admina nebo jinou spolehlivou osobu.

To je pravda, má jim nastavit přímo skript s pevně nastaveným úložištěm (přes CMD) a hotovo. Co se mají co hrabat přímo v SW.

Norton Ghost -- Command LineNorton Ghost™ User's Guide --- Appendix Ahttp://www.google.sk/urlviac google norton ghost cmd google norton ghost command line