» Poradna » Web a internet

Jak zabránit objevování reklam

Od poslední aktualizace dochází při kliknutí na jakýkoliv odkaz (link) v prohlížeči (Chrome, Edge, Opera, Seznam) k tomu, že se otevře nová záložka s reklamou. Tu musíte zavřít, poté znovu kliknout na odkaz a teprve poté se onen odkaz otevře. Dá se nějak tomuto nanejvýš obtěžujícímu chování učinit přítrž? Dovoluji si jenom podotknout, že sám jsem na nastavení prohlížečů nic neměnil. Používám AVG (placenou verzi).

Odpovědi na otázku

Stahnout a spustit ADW Cleaner

Čo to máte všetci z Poradna.net za stádovitosť s programom adwcleaner?Adwcleaner má síce špičkový, superrýchly algoritmus, aktualizovanú databázu, ale jeho kontrola je velice povrchná. Navyše, ak o niečo zakopne, je nutné zostať v pozore pričom jevelice vhodné spustiť kontrolu dôslednejšími nástrojmi. Nielen jedným.RougeKiller x32/x64 - portable (Registre, cookies, toolbars)SpyHunter4 - portable (špinavé cookies)HitmanPro_x64 (spustiť s kontrolou "včasného varovania", odhalí všetky zaujímavé procesy, ktoré nespadajú pod operačný systém, majú pozmenený strojový kód, pripájajú sa na neškodné servery).Nasleduje kontrola forenzne, pri uspatom systéme, lebo len tak sa vyčistia rootkity a spol. svinstva v bootmanažéroch, zavádzači, efi a ostatných neaktívnych oddieloch, fat 12. - Rescue live cd/usb - Eset, Dr.Web, Kaspersky, Bitdefender, usw.

Protože pro normální uživatele je ADW cleaner "přátelský". To znamená, že je jednoduchá obsluha (2 tlačítka), takže uživatel nic nepokazí spoustou nastavení, nemusíš jej instalovat a neudělá škody v systému.Co z toho tvého postupu zvládne normální uživatel, který si během chvilky po vyčištění počítač opět zavšiví?Chtěl jsem se kouknout na HitmanPro, ale je placený...

Vyzkoušel jsem si aspoň RogueKillerNašel mi neznámý proces miranda.exeNašel mi v registrech nastavení proxy serveru (proxy nebyl v nastavení internetu aktivní)Našel mi v registrech about:tabs jako IE home page Pokud si tohle odstraním, přijdu o mirandu, přijdu o nastavení proxy apod. Takže v mém případě by mi tento "čistič" pouze rozjebal počítač. Takže RogueKiller bych nikomu neznalému určitě nedoporučil.

ty programy uvadi jen kvuli tomu, ze mely dneska reklamu v tv novinach (nahodou zhlednuto) tak proto doporucuje

Dobrý den , nejsem expert ,ale to vypadá na malware . Dejte úplnou kontrolu vašim AVG , pak malware bytes free http://filehippo.com/download_malwarebytes_ant... a pak https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-... U obou lze nastavit čeština přes languages languages languages

Vir ve Windows. Jak se dostal skrz placené AVG?"Od poslední aktualizace" Aktualizace čeho?1. Obnova Win ze zálohy / format C: a přeinstalovat Win / zkusit vir vyléčit2. Číst na co se kliká3. Raději používat:COMODO Internet SecurityFirefox s doplňky: AdBl0ck a WOT

Zabráníš tomu jednoduše tak, že ze systému vyhážeš všechen malware, který sis tam natahal a příště už ho tam nepustíš. A pozor, to "nepustíš" nespočívá v draze placeném antiviru, který nikdy není 100% zárukou, ale ve správném chování na internetu.

Som jediný, čo používa sandbox?

Sandboxie? A s jakým browserem? Já užívám IE protože je detailně znám a umím ovládat a jeho chráněný režim je většinou dostatečný. Kromě toho má systém virtualizaci, DEP, SEHOP. Kdyby to někomu nestačilo je zde Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET). Se SandBoxie jsem měl určité problémy, když už tak bych zvolil jiný SW (jejich více, nebudu jmenovat). Když k tomu připočítám správu nad doplňky (zejména ActiveX), správu nad weby využívajícími kritické doplňky, Tracking Protection, Správu jednotlivých zón,... příjde mi tebou doporučovaný SandBox pro každodenní používání jako kontraproduktivní. Myslím, že to co jsem popsal pro IE, a je toho mnohem více, je možné (mělo by být) řídit u většiny slušných browserů (od konce staré Opery mne už jiné browsery nezajímají - jejich vývoj jde pro mne nežádoucím směrem - takže nemám přehled). Takže se znovu ptám, je opravdu užití SandBoxie opravdu vhodné? Nemáte také nějaké kolize s nativními funkcemi vašeho browseru a systému (čti nemaří se navzájem ochranné mechanismy, respektive je to na úkor cache či funkcím, které normální uživatel chce používat a to kontinuálně a dlouhodobě - pokud se pro to zrovna nerozhodne - tedy nechce tyto funkce využívat vždy jen v rámci jednoho spuštění browseru)? Vím, že je SandBox dobrá volba, používám obdobnou. Ale na běžné, každodenní browsdání?

S akýmkoľvek okrem EDGE (spúšťač toho prehliadača sa mi nepodarilo podhodiť sandboxu). Od Flock-u cez ff po chrome (Avant, Maxthon, Safari a Midori som neskúšal). v XP aj vo W10. Jediný problém bol vo NT 10.10240 a skorších buildoch mám pocit. A donedávna cez Pale moon (alebo asi cez akýkoľvek prehliadač) to hádzalo info o W8 miesto W10, ale to je pre užívateľa nepodstatné. Ak chytíš šifrovací virus, neviem či Ťa DEP a pod. toolkity ochránia (viem, že to existuje, ale nič viac). V sandboxe iba vypypeš. OS je v podstate pre webovú stránku neprístupný (resp. sandbox iba podhodí info o OS, ale zasiahnúť do neho ani nemôže).Ja ho používam každý deň a problém nemám. Ak natrafím na pofidérnu stránku, max vysypem sandbox a neriešim kde, čo, ako..."Vhodné"? Čo to slovo znamená? Ak je niečo "nevhodné", tak ak to urobím, mám sa červenať? Istí ľudia to slovo používajú ako zásterku pred reálnym dôvodom (napr. prečo niečo nechcú). Mám na to slovo už alergiu.Kolizie žiadne. Odkedy W10 sandboxie podporuje (alebo sandboxie podporuje W10), ide to ako má. Prečo nie na každodennú prácu? Mám odkaz s 2 klikmi na prehliadač (1 klik spustenie, druhý na OK kvôli tomu, že sandboxie nemám kúpený), nič ťažké na používanie

Nic tě neochrání úplně, když jsou chyby v aplikacích. Existovaly i postupy jak opustit chráněný režim (standardně nastaveného) IE a získat práva uživatele s administrátorskými právy (vytvořením nového účtu uživatele z účtu běžného uživatele). Ty chyby snad jsou prozatím opraveny dostatečně. Tebe zrovna teď chrání SandBoxie, někoho jiného EMET, ale vždy může vzniknout někdo kdo se na prolomení dané ochrany soustředí, najde chybu,... Svého času (mnoho let zpět, to jsem měl ještě XPčka) jsem psal (i se svými omezenými znalostmi) postupy jak bez obav procházet zavirované weby (psal jsem to z důvodu, že mne vadily "ochranné" mechanismy antivirů, bylo to horší jak si nechat počítač zavirovat) a ty postupy fungují i dnes (moc nového jsem se od té doby nenaučit nestačil), navíc byla posílena vlastní ochrana ze strany systému (systémy Windows zcela překopány). Tím chci říci, že kompromitace účtu, či alespoň únik dat je možný vždy. Vždyť uvaž (podle mne se vyznáš a tedy možná s počítači praućuješ již dlouho), jistě jsi už někdy měl podezření že tvůj účet kompromitován (i když přímý důkaz jsi neměl, mohlo jít o "poruchu",...), a pak jsi to pravděpodobně musel řešit účtem novým (přetaháním dat), úpravou ochrany, záplatami,... Tím chci říci, že žádná ochrana není dokonalá a je důležité aby člověk svůj systém znal a uměl ho používat. Z tohoto hlediska může být pro někoho SandBox či podobná funkce dobrá, pro někoho naopak nepřijatelná. Kdysi jsem psal, že jsem potřeboval funkční Try&Decide (funkce Acronis TIH), to je takový SandBox (virtualizační vrstva) pro celý počítač, ale lze to provést různě (MS má nativní řešení nejméně 15 let, je i součástí virtuálních strojů, kdysi aplikace SteadyState), ale ukaž mi běžného uživatele který by to chtěl trvale používat (no možná u těch desítek, když je lidi musí neustále reinstalovat). Výhoda SandBoxu by mohla být v menším zaměření se na něj, a v tom že ti zůstane zachováno tvé nastavení browseru (je-li tomu tak opravdu Ukázat celý příspěvek

Sandbox natiahne prehliadač do svojho pieskoviska a tam ho používa. Ak niečo v ňom zmeníš, ostane to zmenené, v prehliadači (mimo SB) nie. Ak sa pieskovisko vysype, zase sa natiahnú nastavenia a celý prehliadač do pieskoviska. Neviem či existuje spôsob ako by mohol prehliadač niečo pozmeniť na disku keď disk vidí, ale realne je to len akoby zrkadlo disku. Kľudne možno môže zmeniť bootldr, ale defakto ten súbor bude v c:\Sandbox\user\DefaultBox\drive\C\, tak sa nemám dôvod báť ak by web (web. app) nespôsobila pád SB, ale vtedy padne aj prehliadač. Zavirované weby ľahko prezrieš vo virtualboxe so spusteným linuxom (virtualbox dokonca má vlastnú sieť, lebo ja mám 192.168.x.x. a VB 10.x.x.x, tak by asi nemal mať prístup do reálneho PC). Žiadna ochrana nie je dokonalá, ale iné je chrániť PC so svojími fotkami z dovolenky a iné je server v Pentagone. A neviem či toto je spešl ochrana, ale ak je NAT ochrana, ja mám NAT za NAT-om (1. NAT má ISP) ak ide o útok z vonka. Niečo o SB: http://www.zive.cz/clanky/4-programy-pro-zko... Ak sa prehliadač nastaví na ploche ako C:\Program Files\Sandboxie\Start.exe "c:\Program Files (x86)\Pale Moon\palemoon.exe" tak je to len kliknutie ako na skutočný prehliadač. Len po sťahovaní sa musí potom klikať cez Ovladanie Sanboxie. S tou slabinou som nepochopil. Výhoda SB je aj v tom, že si môžeš nainštalovať pochybný SW, alebo doplnok do prehliadača. Po otestovaní SB vysypeš a ideš odznova na čistom koberčeku.

Já vím jak to funguje (ale díky za ostatní), jenže se ti snažím vysvětlit že únik z virtualizovaného prostředí může být možný a stává se (častěji než se uživatel dozví). Vše co jsem zmínil obsahuje svým svým způsobem virtualizaci, na různých úrovních. NAT je jako ochrana dobrý (přinejmenším chrání spoustu lidí aniž by si to uvědomovali) pro mne je však zlem. Já chci plnohodnotý přístup na omezení datových toků mám FireWall a ostatní nástroje. Osobně pro počítače lidí, kteří nebudou instalovat nové aplikace které potřebují komunikovat, upřednostňuji blokovat i odchozí komunikaci z aplikací, tedy s výjimkou těch vybraných, pak je menší šance že takový počítač bude ovládnut. Jinak souhlasím, že mít na počítači nějakou verzi standalone (ve smyslu mimo systém) virtualizace, kterou máš plně ve správě, je dobré. A mít ji jen pro konkrétní aplikaci, namísto pro celý systém je někdy fakt k nezaplacení.

A teď jsem si ještě vzpoměl... Já tedy Avast nesnáším a na můj počitač má zákaz... Ale nebylo tak před 2-4 lety jeho součástí něco podobného? SandBox pro browser, možná i jakoukoli aplikaci? Ten bys lidem taky doporučil, pokud s tím máš nějaké zkušenosti? Klidně se vyjádřete i někdo jiný, je to informace pro vaše spolubojovníky na poli PC a Internetu.

Užitečná může být MalwareBytes.

Díky zkusím adwcleaner pomohl jen velmi krátkodobě

ADW Cleaner pomohl. To, že to bylo krátkodobě jen znamená, že uživatel je čuně, které kliká a inastaluje cokoliv, co se mu na internetu ukáže.V takovém případě je třeba uživateli sebrat práva cokoliv instalovat a bude klid.

S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?

veškerými (administrátor). Jsem zároveň i jediný uživatel

tak to jste si sám odpověděl i na váš problém ... ano je jím člověk ... a vzhledem k tomu, že jste jediný uživatel pc ...

Takže jste "úspěšně" degradoval víceuživatelský os na jednouživatelský se všemi důsledky. Horší je, že jste nebezpečím pro ostatní.

To je spatne! Mas pracovat - i jako jediny uzivatel - pod beznym uctem a v pripade potreby spoustet aplikace/instalace s administratorskym opravnenim.

S tím nemá aktualizace pranic společného.Firma produkující AVG je ti zcela jistě vděčná,že jsi zaplatil za plnou verzi,ale to je asi tak vše co s tím udělá.

To si těch antivirů může koupit třeba deset, když si stáhne a spustí malware s maximálními právy k systému.

Jak se zbavit rekam na prohlížeči mozilla.Jiří