» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zabránit notebooku v adaptivní změně jasu obrazovky dle barvy obsahu?

Dobrý denmám notebook Dell 5591, integrovaná grafika Intel 630, dedikovaná grafika MX130 (ale tu mám záměrně vypnutou), Windows 10 aktualizované, všechny ovladače aktualizované. Notebook se trvale napájí ze sítě.Problém je v tom, že pokud mám v prohlížeči černou stránku s bílým textem, tak se automaticky sníží jas displeje, když se pak přepnu jinam, tak je vidět, jak je to tmavé a začne se to automaticky zesvětlovat. A tak pořád dokola. Kdysi jsem to řešil tak, že na ploše jsem dal pravé tlačítko, nastavení grafiky Intel, napájení, a tam to bylo, ale tady na stejném místě není žádné nastavení, pouze tři profily (maximální životnost baterie, vyvážený režim, maximální výkon (ten mám vybraný)), které ale nejdou nijak upřesnit. Jak toto chování změnit tak, aby k této automatické úpravě jasu nedocházelo?Předem díky za tipy.

Odpovědi na otázku

Mě z těch kompů jednou trefí. Zaprvé to bylo na jiném počítači, než jsem myslel (připojuju se přes TeamViewer), a za druhé přesně na tom místě jsem byl (jak jsem psal), a u té položky "Technologie pro snížení spotřeby ..." jsem dal "Zakázat". Což byla ta chyba, protože v tomto nastavení to ztmavuje. Ale když se dá "Povolit", tak se v dalším kroku dá nastavit "Maximální kvalita".Takže děkuji za nakopnutí a vyřešeno