» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zabránit MS OFFICE stahovat dat pro update

Zdravímněkteré PC si samy stahují data z officecdn.microsoft.com.edgesuite.net.V průměru tak 2G. Následkem je to, že ve velmi krátké době se vyčerpá kapacita systémového disku a pomůže jen promazání %windir%temp, kde jsou stovky TMP souborů.PC jsou doménové a update je řízen přes WSUS, tak jak je možné , že si office stahují nejaká data samy? Existuje nějaká možnost jak tomu zabránit? Krom blokace adresy officecdn.microsoft.com.edgesuite.net, což může mít za následek znefunkčnění office. Jedná se o MSO 2013-2016, v edici pro podnikatele.Děkuji za odpověď.JM

Odpovědi na otázku

WU sa nečistí v premenných zložkách tmp. Na dôkladné čistenie existuje nástroj od MS. Systémový disk sa nezaplní záplatami MS Office. Neželané KB-čka odinštaluj a následne ich daj manuálne skryť. Stručnú dávku na čistenie systému: http://leteckaposta.cz/387290772

V prvni rade je chybne nastavena velikost systemoveho disku. To ze to zaplni Office updatem je do nebe volajici silenost na strane jeho velikosti.Pro bezny kancelarsky PC je vhodne volit dnes minimalne 64GB. Cca 32GB si vezme system a nainstalovane aplikace a zbytek je rezerva.----------------------Promazavani tempu s vyuzitim systemovych nastroju jde nastavit automaticky.

disk má běžně 100Gb+, což je pro kancelář PC dostačující.To že se zaplní je důsledek toho, že něco neustále a opakovaně stahuje data pro MS OFFICE.Chci vědět proč se tak děje a ne jak to potom řešit.Zaměřme se na příčinu , nikoliv následek a jeho řešení

100GiB primárneho oddielu tvorí fest dostatočnú rezervu aj pre hiberfile a pagefile pri osadených 64GB RAM. Na kancelársku prácu stačí pri W7 x64 40 GiB na oddiel aj pre SW balík MS Office a ostatný obslužný SW (zálohovací SW, Adobe Acrobat IX Pro, grafiku, apod.).Záplaty Office sa sťahujú dookola z dôvodu, lebo sa správne nenainštalovali. Záplat pre Office nie je až tak mnoho. Nevidím ti do archívu správne nainštalovaných záplat. Ak tieto záplaty nevyužiješ, nechceš, rušia ťa, daj ich manuálne skryť, zakázať. Viac sa nebudú objavovať v ponuke.

Skúste zakázať Office automatickú aktualizáciu, máte to v nastaveniach.

No jo, debilny click to run.

to je ten problema řešení jak se mu vyhnout?pokusim se o zakázání aktulalizací před AD

Office 2013HKEY_LOCAL_MACHINE\software\policies\microsoft\office\15.0\common\OfficeUpdateHodnota DWORD:EnableAutomaticUpdates Hodnota:0 = Automatické aktualizácia sú zakázané. Hodnota DWORD: HideEnableDisableUpdatesHodnoty: 1 = skryť položku ponuky povoliť alebo zakázať automatické aktualizácie 0 = zobraziť ponuky s možnosťou povoliť alebo zakázať automatické aktualizácie.

Nesdělila jsi verze OS.Předpokládám OS WNT 6. řady.Poradila ses se správcem WSUS, zda poskytuje KB pro aktuální verze MS Office?Co s tím?1) Tohle můžeš klidně zablokovat ve firewallu:http://officecdn.microsoft.com.edgesuite.net2) Ověř v registru OS, že je povolený a správně nastavený WSUS:[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]"WUServer"="http://xxx"Správná adresa?3) Požaduj od správce WSUS KB pro aktuální verze MS Office.4) Pravidelně čisti systémový SSD pomocí vestavěných nástrojů:cleanmgr + PlánovačPříslušný skriptík najdeš zde:http://mople71.8u.cz/forum/duster.zipDo Plánovače použij jednoduchý: dusting.cmd

děkuji

ono to plati nie len pre Office. Treba citat licencne zmluvyLICENČNÍ SMLOUVA S KONCOVÝM UŽIVATELEM NA SOFTWARE SPOLEČNOSTI MICROSOFT SYSTÉM WINDOWS XP PROFESSIONAL EDITION S AKTUALIZACÍ SERVICE PACK 2 2. AUTOMATICKÉ INTERNETOVÉ SLUŽBY. Ve všech funkcích Softwaru popsaných dále je ve výchozím nastavení povoleno automatické připojení k počítačovým systémům společnosti Microsoft prostřednictvím Internetu bez předchozího upozornění. Souhlasíte s provozem těchto funkcí, pokud je nevypnete nebo nebudete používat. Společnost Microsoft nezískává prostřednictvím žádné z těchto funkcí osobní údaje.http://terminal-server.cz/eula/Windows_XPSP2_Pro_Cz... Na co sa stazujte, ked ste s tym suhlasili pri instalacii?

ano, ale jak jste si všiml je tam napsáno "....ve výchozím nastavení...."hodlám si systém upravit k obrazu svému a to mi eula nezakazuje