» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zabránit aktualizacím Windows 8.1

Jsem dlouholetým uživatelem linuxu, ale teď potřebuju na svém počítači Windows. Ale nelíbí se mi, že se Windows 10 kdykoliv aktualizují a přeinstalovávají. Předpokládám že u desítek se tomu zabránit nedá.Takže chci koupit Windows 8.1 , díval jsem se že se dají ještě sehnat nějaké licence na aukru a podobně.Dá se nějak u Windows 8.1 zabránit samovolným aktualizacím, nebo je to stejné jako u Windows 10?

Odpovědi na otázku

Můžeš je dát skrýt,tak jak tomu je i u Win.7

Tomu moc nerozumím. Skrýt znamená že se nenainstalují?

Jo vyhledáš aktualizace odklikneš to pak klik pravým myší a dáš skrýt a dole OK.

Já to pořád nějak nechápu. Skrýt přece není totéž jako nenainstalovat?To je nějaký microsoftí doublespeak/doublethink ?

Je to totéž. Do Windows 8.1 si můžeš manuálně zvolit, které aktualizace nainstaluješ a ty které nechceš, můžeš skrýt, aby se ti pořád znovu nenabízely.

Tvoje panická hrůza z aktualizací je úsměvná.

Spíš je to k pláči, že se najdou i dlouholetí uživatelé počítače, kteří ještě nepochopili, že aktualizace systému jsou základem spolehlivé práce na PC.

Aktualizace v transparentním a funkčním systému ano. Ale bordel co zbastlili nějací indové za 20 rupií na den, to rozhodně ne.Neznám nikoho, komu by se po aktualizaci Linuxu sesypal systém nebo zamrznul počítač.To co se děje teď ve Windows 10 bych přirovnal zhruba k chaosu na bangladéšském tržišti.S vaší skálopevnou vírou v Microsoft a jeho indické "programátory" bych se na vašem místě dal k jehovistům, ti by vás brali všemi deseti.

Je vidět, že jsi asi upadl na hlavu z dost velké výšky a zcela odmítáš používat to bláto, co máš místo mozku. Jen papouškuješ moderní mantry o Windows, kterým nerozumíš. Tak jen pro tvé info, naprostá většina, troufám si tvrdit že prakticky všechny potíže, které nastávaly při aktualizacích Windows, byly způsobeny konflikty s uživatelskými programy, které nedokumentovanými způsoby zasahují do systému. Typicky s antiviry a různými "čističi" a podobnými pitomosti. Na čistém systému s korektními programy, nikdy problémy nejsou a aktualizace procházejí bez potíží.

Jasně, to, že si Windows při poslední velké aktualizace vymyslely neexistující virtuální COM Port a stávající přečíslovaly, bylo způsobeno uživatelským programem... Satá prostato...

A někomu to vadilo?

...tak zase .. umím si představit mnoho scénářů, kdy přečíslování portu může způsobit problém.I když se situace zlepšuje, v tomhle směru prostě MS má máslo na hlavě - MacOS se aktualizuje bez problémů, Android se aktualizuje bez problémů, prakticky všechna trochu větší distra Linuxu se aktualizují bez problémů --- tam nemám problém aktualizace pustit kdykoliv a v jakémkoliv pracovním nasazení .. u aktualizací MS si vždy raději vyhradím čas a na produkčních systémech to dělám s největší opatrností, ves rovnání s ostatními platformami je těch "událostí" ostudné množství...

Co linux opustil jádro 2.4, respektive 2.6 tak už to taky není co to bývalo. Do té doby jsem nevěděl co je to kernel panic, teď už to vím Ale pořád o řád lepší než BSOD.Ikdyž bych řekl, že problémy v linuxu převážně působí ovladače grafických karet.

Jako neříkám, že v určitých specifických případech problémy nastat mohly, ale běžným domácím uživatelům to prošlo bez potíží.

Nemůžeš vědět, kolik procent "běžných" uživatelů mělo problém a kolik ne.

Tak trochu se řídím podle počítačů u známých. Mám jich dost na to, abych věděl, že s tím běžně žádné potíže nejsou.

Potíže snad měl při jedné aktualizaci akorát bratranec, ale ten tam měl "inteligentně" nainstalovaný Avast

Treba ze me aktualizace smazala udaje o prihlaseni ke vsem wifi?

Mě ne

A proto jsem se setkal se spoustou strojů, kde byl jen a pouze čistě nainstalovaný systém a po provedení upgradu na novější build už to nenajelo. Takže radši bych pomlčl o tom, kdo papouškuje něco moderního

Nevěřím

Stačí aby to byl notebook HP s plně Microsoftem certifikovanými ovladači.

Zrovna na takovém dělám. Všechny upgrady Win10 prošly bez problémů....

Štastný to člověk.

To samé platí samozřejmě i pro moje kolegy (cca 15 lidí).

Taky mám HP ProBook a všechno naprosto v pohodě, tak si nevymýšlej.

Tak vzhledem k tomu, jak rozsáhlý SW je operační systém, by bylo naopak k neuvěření, kdyby neobsahoval žádný bug a veškeré problémy byly způsobeny jen a pouze jinou stranou

Naprosto souhlasím s Jackem, že to v té tvé makovici nemáš v pořádku. Možná, že za to své IQ nemůžeš a k mentálně postiženým máme být shovívaví a proto ti poradím.Stáhni si https://www.sordum.org/9470/windows-update-block... . Instalovat se nemusí a funguje spolehlivě i u W,10.

Ty musíš byť Vyvolený!? Ja také šťastie nemám a začínal som s WIN 3.1 , prežil som už asi 150 aktualizácii a stále nič ! Žiadne zosypanie systému , žiadne mrznutie PC ! Čo som pre MS šedá malá myška, nehodná problémov ?

Z aktualizací ne, ale z toho bordelu který mi tam Microsoft instaluje, aniž bych věděl co je to zač a co to v počítači dělá.V linuxu si užívam ten luxus, že se mi instaluje jen to co chci, kdy chci, a vím naprosto přesně co to dělá nebo nedělá.O tomhle si u M$ můžu jen nechat zdát.Bohužel teď zrovna potřebuju i Windows a jsem znechucený, kam se to od (mnou oblíbených) sedmiček dostalo.

Nákup licence na Aukru je stejný, jako bys ho stáhnul z jakéhokoliv serveru a cracknul. Jen vyhodíš prachy a legální to mít stejně nebudeš.

Koupě "windows oem cd key" že je nelegální? Tak tedy ne z aukra, tam je to samý podvodník, ale ty aktivační klíče se pořád dají koupit, i na zahraničních eshopech.Takže nevím o jakém cracku a nelegálnosti to mluvíš.

Jenže si kupuješ jen klíč, ne licenci k používání.

Já myslel že klíč je potvrzení licence. Tak k čemu je ten klíč a proč ho lidi kupují?

Klíč je skupina znaků, se kterou to rozjedeš. Tyto znaky ti může poskytnout Microsoft nebo ti je někdo vygeneruje pomocí programu.V prvém případě máš legální verzi, v druhém případě máš verzi nelegální.Pravděpodobnost, že někde na aukru či na ebay apod. koupíš legální klíč je prakticky nulová.

Klíč je potvrzení licence pouze po technické stránce. Ale vůbec to nezaručuje, že je pro tvoje konkrétní použití daný typ licence v pořádku z právního hlediska.

Nějlepší je někomu radit, když o tom vím houno, že?Dohledal jsem si to na zahraničních fórech a je to NAPROSTO LEGÁLNÍ. Jediný rozdíl oproti plné verzi je, že je to OEM a tím pádem nemám online podporu od mrkvosoftu v případě problémů si musím poradit sám, a za druhé, je to navázané na jeden hardware.Proč se tomu v originále asi tak říká LICENSE KEY ?

Tak samozřejmě, ti co to prodávají, budou vždycky tvrdit, že je to legální, přeci si nebudou ničit vlastní byznys Legální to není ani omylem, je to všechno z nějakých generátorů. Ale klidně si to kup, pokud chceš podporovat podvodníky Jestli to máš na domácí použití, tak to asi nikdo řešit nebude.

Naopak, je to naprosto nelegální. Na hraně legálnosti je např. Výhodný software apod.

Na hraně? Pro tebe je prodej OEM:DM na hraně? Pro mě teda za hranou.

Potíž je v tom, že u takového prodejce nemáš jak ověřit, kde k těm klíčům přišli. Jestli jsou opravdu z vyřazených PC a nebo je nějak vygenerovali.

Kupovat licenci na Aukru je pitomost, budeš to mít uplně stejně nelegální, jako by sis to ukradl zadarmo, jen za to navíc budeš platit podvodníkům A jinak u W8.1 se dají aktualizace zakázat.

U desítek to nejde, jestli jsem správně pochopil?

Ano, u desítek už to nejde, můžeš aktualizaci maximálně odložit. Nicméně mi uniká smysl toho, proč za každou cenu chceš udržovat neaktualizovaný systém?

V Pro verzi by to pomocí zásad skupiny jít stále mělo.

Nejsem si jistý, že to je ale natrvalo, jen odložit o pár měsíců. MS totiž podporuje jen aktuální a dvě verze zpět, takže dlouhodobé blokování aktualizací z toho brzy udělá nepodporovanou verzi.

Ve verzi Pro to jde odložit, ale pak se to samo nainstaluje bez upozornění, až odklad vyprší. Říkali majitelé.

To šlo na začátku, ale v dalších aktualizacích to také bylo zrušeno (myslím 1709). Takže jediná licence W10, kde se dají nastavovat aktualizace dle přání uživatele je Enterprise.

U desítek to jde přes wifi. Vypojit internet, zaregistrovat wifi, dát toto připojení je placené, zapojit internet. Na každé další wifi stejný postup.

Zajímavá metoda, díky za tip.

Už nějakou dobu to jde i přes připojení přes kabel, stačí si vyhledat "Připojení účtovaná podle objemu dat". Ale to nezabrání aktualizacím, bezpečnostní aktualizace se budou dál instalovat.

Přesně to jsem si myslel, že ty bezpečnostní vypnout nepůjdou.

bohužel nadpis dotazu je naprosté scifi - naopak mám dojem, že Microsoft záměrně a všemi možnými způsoby brání uživatelům 8.1. stahovat aktualizace z WINDOWS UPDATE, aby donutil uživatele přejít na desítky.Nevím kolik je tady uživatelů, ale na mém notebooku nemám žádnou šanci stáhnout jakoukoli aktulaizaci WIN 8.1. ( krabicovka ) Celý den vyhledává a vyhledává a bez šance.Totéž s framework 3.5. - absolutně bez šance to stáhnout přes ten exe soubor Dokonce jsem si ani neuprdnul nainstalovat framework 3.5 z full korpártního souboru přes 200MB - zase najel na vyhledávání přes net a bylo to v háji

To se přece dělá jinak.Updaty přes WSUS a frameworky mají taky něco podobného...http://tinyurl.com/y3bw4jmahttps://www.itechtics.com/net-framework-versions-of...

Zablokovat na routeru nebo firewallu IP nebo port aktualizacnich serveru

Ani omylem, aktualizačních serverů jsou mraky

Nepřipojovat k internetu, jediné spolehlivé řešení. Viděl jsem notebook s Win10 využívaný pouze pro obsluhu speciálního hardware. Nikdy nebyl připojený k netu, takže už je několik let neaktualizovaný. Windows si nijak zvlášť nestěžuje.

To taky mám v plánu.Ale pamatuju si jak před lety, když jsem si chtěl nainstalovat nějakou trochu novější hru, tak to řvalo, že chybí tahle knihovna a tamten dll soubor a že to není aktualizované.Takže očekávám podobné potíže když to nebudu aktualizovat.

To pak stačí doplnit chybějící knihovny. Rozumný dodavatel software k němu přibalí potřebné DirectX a Visual C++ redist balíčky.

To jsem zkoušel samozřejmě. Ale bez úspěchu. Sotva jsem nějaké doplnil, tak to řvalo, že to chce nějaké další.

Tak to byla nějaká divná hra. Nebo ses snažil na starých Windows rozjet hru pro novější generaci Win, ale s tím nemají aktualizace co dělat..

PROČ?

Řešením může být W10 LTSC https://tinyurl.com/y2cveouk

Nevím, ale u Windows 10 pořád vidím v Services službu Windows Update. Takže kdyby se zastavila a vypnula, tak se budou desítky aktualizovat stále? To se mi nezdá.

Vypnul jsem Windows Update ve Službách a hádej co? Po nějaké době, se mi Windows Update i tak sám zapnul. Teprve Windows Update Blocker, dokáže Windows Update nechat vypnuté, dokud ho já sám nezapnu.

Tak on každý OS připojený k netu se má záplatovat. Ani ten Linux není neprůstřelný. Já na to dřív kašlal a pak jsem se divil, když mi nějaký červ nainstaloval na server backdoor.