» Poradna » Web a internet

Jak zablokovat určité webové stránky pro jednotlivé uživatele.

Dobrý den,Je nějaké možnost jak zablokovat určité stránky pouze pro určité osoby ?Chtěl bych dětem zablokovat určité stránky... Je to nějakým způsobem možné ?Koukal jsem do Routeru, ale tam je pouze plošný zákaz... ( Nejde vybrat jednotlivé uživatele )Koukal jsem jestli to nejde nějakým způsobem přes rodičovskou kontrolu ve Windows 10, ale také jsem nic nenalezl.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Na to potřebuješ o něco chytřejší síťové zařízení než soho router, například chytřejší mikrotik, nebo na počítačích nastavit rodičovskou kontrolu - musíš "dětem" sebrat oprávnění správce a pak jde nastavit omezení pro jednotlivé účty.

ale řešit to na routeru je praktičtější a hůře "obejitelné" protože to funguje bez ohledu na zařízení a OS.

Taky mě to zajímá.Dejme tomu, že mám Mikrotik který mi routuje vnitřní síť a na jednom portu (gateway-eth5) mi přes PPPoE vytáčí Vdsl modem.1) Jak konkrétně nastavím Mikrotik aby se mi uživatel Alena z poč. s windows nedostal na www.seznam.cz?2) Jak konkrétně nastavím Mikrotik aby se mi uživatel Honza z poč. s windows dostal jen na www.seznam.cz?3) Jak konkrétně nastavím Mikrotik aby uživatelé Alena a Honza pro tato pravidla byli identifikováni ve vnitřní síti i na svých mobilních zařízeních?Díky

spíš bych očekával, že bude nějaká omezená wifi bez ohledu na uživatele a neomezená a akorát si zajistíš, koho pustíš do té "V.I.P" sítě bez omezení.

Takto nastavená pravidla jsou reálně nesmysl. Ale nastavil bys to vcelku jednoduše. Zajistíš jim rezervaci IP adresy, aby dostávali pokaždé stejnou.Na firewallu podle IP adres budeš blokovat kam smějí na kam ne.

jak chces nastavit, aby na stejnem pocitaci dostaval kazdy uzivatel jinou (jemu rezervovanou) IP adresu?

Předpokládal, jsem, že každý má svůj PC nebo telefon.Pokud chce řešit různé uživatele na stejném PC. Tak na to musí na Mikrotiku jít přes hotspot.Nicméně teoretizujeme. Celá tato blokace nedává moc smysl.

Na Mikrotiku to přes účty neuděláš, pokud to chceš takhle, tak by si musel udělat doménu a pořídit nějaký firewall, který se umí připojit do AD a pracovat s doménovými uživateli, např Sophos. Pokud to chceš co nejlevněji rozjet v domácích podmínkách, tak k tomu potřebuješ nějaký počítač, kde je domain controler (buď windows server nebo nějaká linuxová distribuce) a zmiňovaný firewall, imho nejlevnějc pro domácího uživatele vyjde Sophos UTM home, který je pro domácího uživatele zdarma, akorát potřebuješ k tomu nějaký počítač se 2 síťovými adaptéry https://www.sophos.com/en-us/products/free-tools... Pak to bude fungovat tak, že uživateli nastavíš určitá pravidla a ty mu budou přiřazena nezávisle na počítači ze kterého se připojí.

Udela, pres Hotspot a RADIUS. Ale je to tak neskutecny opruz, ze se to pro domaci prostredi fakt nevyplati.

A jak jim ty určitě stránky zablokuješ na mobilech? A jak na počítačích a mobilech spolužáků?

chapal bych plosny zakaz, ale proc jednotlive a jine stranky?

leda ve smyslu "nechci aby děti čuměly na Pornhub, ale já chci mít možnost na něj čumět"

aha, takhle :)

Konkrétní webové stránky by měly jít zablokovat v:c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

Teď jsem si zkusil zablokovat Facebook127.0.0.1 www.facebook.com ..a ono to fakticky funguje..

akorát stačí nabootovat live linux a omezení jsou pryč...

Je to možné (tým nejakým spôsobom) a bežne sa to aplikuje vo firmách kde beží proxy server.

Fando vezmi rozum do hrsti, k jakémukoliv zakazování nemáš znalosti a pokud dětem něco zakážeš, tak jim dáš skvělou motivaci k surfování u kamarádů a známých. Děti radši vychovávej a naopak jim vše ukaž a vysvětli.

tak ukazovat detem pornhub muze byt na peknych par let za mrizemi :)

Tak jedna věc je jim něco ukazovat a druhá věc je, nezablokovat tu možnost. Ale upřímně, žádné blokace nemají smysl, není šance 100% zablokovat všechny škodlivé weby a když to zablokuješ doma, děcka si to najdou jinde.

http://help.comodo.com/topic-399-1-904-11791-.htmlNevím, jestli free verze COMODO firewallu umožňuje blokování uživatelů.