» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zablokovat svérázný boot Windows do režimu opravy kterou stejně neopraví

Vypnou proud, zapnou proud, PC startuje a při startu vypnou proud, zapnou proud, počítač startuje a v tom zase vypnou proud, atak nevím kolikrát ale PC se sám přepne do režimu výběru "pokusit se opravit tento počítač", no a tímto končí. Tak chci aby tam ty obrazovky "oprav" vůbec nikdy nepadly a windows 7 najel v normálním režimu.Nedělá to jeden počítač, dělají to všechny.

Odpovědi na otázku

S takovými rozvody bys měl mít UPS a ne řešit takovou blbost.

Ta podle tebe "blbost" bude něco jednoduchýho a né kvůli tomu dávat UPS. Nechci na PC pracovat když nejde proud, chci jen aby nastartoval s windows.

tak potom príkaz; chkdsk /x /f /r /v /b pre w8-10 ; chkdsk /x /spotfix

Chyby na disku nejsou. Nevím, ale někde se zjevně mapuje že se počítač po několika pokusech nespustil, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Normální člověk má ups z důvodu, aby nepřišel o rozdělanou práci a mohl v klidu vše ukončit a pc vypnout.

Máš skrížené sektory, clustre, OS sa snaží o opravu chkdsk.Dôvod je ten, že sa pri výpadku napájania nestihnú uložiť na disk z RAM dáta v správnom poradí. Používaj záložný zdroj. Mašinu nevyrvi zo šaltra, vypínaj ju gombíkom alebo SW.

Žádný Clustery křivý, když jsem u toho tak tam dám ručně volbu "spustit normálně a jede to"

Blbosť, musíš spraviť kontrolu, lebo systém ju vyžaduje aj v prípade, keď nie sú skrížené sektory. Zapísal si tento úkon do log. Pozri sa do zložky "System Volume Information" máš tam *.logy z chkdsk.

A řešení? Vypnout *.log? Jak?

nič nevypínaj, sprav kontrolu disku. Hotovo.Pod distrom linux z cd/usb si môžeš úplne zmazať všetky zložky a dáta v zložkách na logických oddieloch a diskoch ozn. pod System Volume Information. Nemaj obavy, systém Windows si zložky System Volume Information, obnoví.Akurát prídeš o Index. Ak túto indexovaciu službu využívaš pri ložiskovom disku, budeš ho znovu nastavovať a načítať (cca 20 min. podľa objemu dát Indexu)

Jak to mám říct, mám nastaveno aby se PC po výpadku proudu zapnul nebo nezapnul ve stavu ve kterým byl před výpadkem.Stane se popisoviné, když je to jednou nebo snad i dvakrát tak se nic neděje a vše je OK.Počítače jsou jednoúčelový a disky jsou tam všude SSD, indexování je zakázáno plošně.Ikdyž příjdu po 1/2 dne a zmáčknu RESET nebo ho vypnu na chasis tak to zase spadne do těch oprav pokuď to ručně nenavedu.

Kontrolní otázka: Ty administruješ ty stroje?

Při startu pomocí F8 se dostaň do boot menu (to je po tom co zkončí post a než se začne loadovat windows) a tam vyber "Disable automatic restart on system failure" (Deaktivuj automatický restart po chybě)nemám vyzkoušeno, ael snad to bude fungovat tak jak doufám - přinejhorším to jen znamená, že musíš restartovat ručně a ta oprava se stejně spustí - dej vědět

Tady je největší problém ten že u toho nejsem. Jestli tam někde něco takovýho je tak to musí jít nastavit předem, dobrá zpráva...

zkus a dej vědět - kdyžtak se mrknem po jiném řešení - osobně bych si tam tu opravu nechal, rptože nedejbože že nabootuješ s poškozeným systémem, ale pokud je požadavek vypnout tak to vypnem i kdyby to jít nemělo ...

"při startu vypnou proud, zapnou proud, počítač startuje a v tom zase vypnou proud"=> zničené registry OS i většina hw.Především tím trpí zdroj, chipset a HDD.Co s tím?1) Zapojit všechny PC/monitory/tiskárny/síťové prvky atd. do UPS.2) Vyměnit zničený hw.3) Poškozené OS obnovit ze záloh.

V příkazovém řádku spuštěném se zvýšenými právy (pravé tlačítko myši - spustit jako správce) zadej příkaz "bcdedit /set {default} recoveryenabled No" (bez uvozovek)

BCDEDIT, jo, to bude ono, zápis se zdařil, zkontroloval jsem ho v BCDEdit gui a vrátil hodnotu na falš, vypnutí proudu jsem raději nezkoušel ale snad to zabere. Díky za info.

Proč mám pocit, že tady všichni odpovídají, aniž by pochopili tu otázku?