» Poradna » Počítačové sítě

Jak zabezpečit D-Link 524

Rozhodl jsem se vyměnit router za výše uvedený, kvůli připojení notebooku s WiFi kartou (Asus A6U) Všechno jsem nastavil a funguje, jak má. Jen bezdrátový přenos mi nejde zabezpečit. Pokud nastavím na routeru položku Security na None a na NTB taky, přenos funguje. Na routeru běží DHCP, notas dostane přidělenou IP adresu a běží vše. Když jsem nastavil šifrovní WEP (samozřejmě na obou zařízeních, zadal odpovídajíci WEB key, zařízení se sice spojí, ale na notasu se objeví naprosto nesmyslná IP adresa, navíc bez gateway, takže pochopitelně nefunguje jakýkoliv přenos dat. Když jsem zadal na NTB IP adresu natvrdo (samo taky masku, gateway a DNS) Windows řvaly, že brána je již použitá (není, to vím) DHCP na routeru mám nastaveno na přidělování IP jen v určitém rozsahu, prvních deset mám rezervováno na pevné IP, pro ostatní pc v domě. Zkoušel jsem i jiný šifrování (WPA) dopadlo to stejně. Nemá někdo zkušenosti, jak tohle zprovoznit? Bydlím sice v rodinným domku, ale představa, ža by se mi kdokoli přes ulici mohl přes otevřený AP hrabat v mé síti, mě zrovna nadšením nenaplňuje

Odpovědi na otázku

Upřímnou soustrast, že jsi se rozhodl právě pro DI524. Vzhledem k velice častým kolapsům, hlavně při používání P2P sítí jsem ho musel vyměnit za jiný. Připrav se minimálně 1x týdně na nutnost vytáhnout ho ze zásuvky.  Ale zpět k otázce. píšeš, že zařízení se sice spojí, ale na notasu se objeví naprosto nesmyslná IP adresa. Jak víš, že se zařízení spojí? Ve W to funguje totiž tak, že pokud nedostane karta od DHCP IP adresu do určitého časového limitu, nastaví tam W nějakou adresu samy. Tak si myslím, že vůbec nedojde ke spojení. Zkus nainstalovat NetBIOS protokol na WIFI kartu, mám zkušenosti, že to pak běží lépe. Pokud používáš pro konfiguraci WIFI v noťasu Windows, zkus to pře SW od výrobce karty a nebo naopak. Pokud to nepomůže, zkus update Windows (nepíšeš, jou verzi a jaký SP používáš) a zkusil bych saky od výrobce notebooku (nebo wifi zařízení, které k němu používáš) stáhnout nejnovější ovladač.

Take se chystam na podobnou vymenu routeru, ale nevim jaky, uvazoval jsem o ZyXEL P335 WT, co mate nyni Vy? Diky za odpoved.Ja prozatim jedu na postarsim D-Link DI-704, problemy nejsou, ale nema Wi-Fi na LAN, takze NB musim pojit kablikem. Znamy mi radil, ze si mam jen koupit na LAN port nejaky Wi-Fi adapter, jiz si nepamatuji o co presne slo, tak je otazka, jestli nezustat i na tomto reseni...

Teď mám US-Robotics USR5422 a ten mi jede ca 3/4 roku bez vypnutí i při používání P2P.

O jéé, to jsi mě nepotěšil. Měl jsem tu Edimax BR-6104K a běžel skoro bez vypínání asi tři roky. Prošly přes něj bez problémů stovky GB dat..V nejhorším ho vrátím..Nojo, taky mě to napadlo, že tam wokna dají nějakou IP samy. Jde o windows 2000. Karta je vestavěná Intel Pro Wireless 2200 BG a prográmek byl k tomu. Konfiguruju to přes něj. Tam se taky v uvedeným případě objevilo You are connected to xx(název sítě) Proto jsem psal, že se spojí. Nevím, jak to jinak zjistit. Jenže nejde v tomhle případě ani ping, takže ten prográmek si buď vymýšlí, nebo jen problém s tím kryptováním..Na ten ovladač se ještě podívám, ale mám pocit, že tam mám nejnovější. Noťas mám asi 2 měsíce a když jsem ho instaloval, stahoval jsem ovladače..

Nemohu souhlasit. Mám taky tenhle router a ještě jsem ho ze zdi za 2 měsíce nevytáhl ani jednou. Je to asi záležitost kus po kusu.

Mám doma D-Link 624 a jede bezvadně. Taky mám přes wifi připojený nb a pc. Zabezpečení mám vyřešeno pomocí WPA, pevně nastavených MAC adres s IP a zakázu SSID.