» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak z úvodní nabídky při startu, když nefunguje enter

Zdravím, mám trošku zvláštní problém, na notebooku mi nefunguje už pár týdnů enter, ale přebindoval jsem ho na jiné tlačítko, nicméně tato možnost funguje pouze po nastartování windows. Ale nyní se mi špatně vypnul notebook a je zde nabídka ohledně obnovení, nicméně zde není odpočítávání takže daná tabulka zde stále zůstane i po dalším restartu (je zde možnost pouze enter, není ani esc). Může někdo poradit jak to obejít, jestli vůbec taková možnost je?

Odpovědi na otázku

Nebudeme lakomci a vyměníme si klávesničku ano? Jsem rád, že souhlasíš.

Jde o to, že notebook je 5 let starý a vylilo se na něj jednou víno od té doby byl sice vyčistěn, ale nějaké klávesy odešly :) Takže už je výhodnější koupit nový a neinvestovat zbytečně do tohoto a tyto rady jsem opravdu nepotřeboval ;)

kupoval jsem tuhle na docela dost starý notebook klávesnici na Ebay a z HK mne přišla asi na 3 stovky, poštovné zdarma. Nebo si kup za 150 Kč externí - nějakou Chicony nebo tak - na běžný provoz v pohodě.

odklikni si nutné myškou a potom daj na radu vyššie

Před nabootováním Windows myška nefunguje. Zkusil bych tu externí klávesnici, jiná možnost není.

Podle mě je úplně nejjednodušší (a mohlo tě to napadnout) připojit si normální externí USB klávesnici

Tak to nevím, jestli je zrovna ideální řešení, mám takový pocit, že se nenačte, dokud nenatáhne ovladače, což musí nejdřív naběhnout Windows. A jestli jsem to dobře pochopil, tak ta nabídka nabíhá již před nastartováním OS.

Tak mě na notebooku funguje připojená ext. klávesnice už v BIOSu (dokonce i bezdrátová, mám HP ProBook 4520s)

máme v práci několik desktopů, co nemaj PS2 a tudíž jsou klobásnice přes usb a samozřejmě fungují i v biosu.

To těžko..pres externí bez ovladačů enter nefunguje,mas tam opravdu nejakou radu?

Demence některých lidí je nekonečná.. Takovejch rad úplně k ničemu.. Radši by většina z vás měla jít, a znovu si zopáknout informatiku základní školy... Pokud nefunguje ENTER, využijeme CTRL+M....

Souhlasím s Drolicem. Ovšem CTRL+M nefunguje ve všech aplikacích...

Jo, funguje v poznámkovém bloku nebo příkazovém řádku DOSu. V pokročilejších aplikacích asi většinou spíš ne.Tak nefunguje (alespoň mně) v BIOSu.

Jsi anděl :-* dekuju ;)

Děkuji Vám moc za radu a pomoc!!Stejný problém/nefunkční klávesy enter, závorka a apostrof/na Acer Aspire one, mi nedovolilo spustit ntb z nouzového režimu.Akorát bych se ohradil:na základce jsme žádnou informatiku neměli.V roce 1980 kdy jsem jí končil,byla jediná dostupná informatika pro běžné lidi kalkulačka.Tu jsme ale v hodinách matematiky nesměli používat!

Já žádnou pomoc nenašel.Mám dva ntb oba dva win10 jeden S1002 druhej S1003....Na tom novějšim ,nefunguje klávesa ENTER a to jenom v menu ruznych her.Jinak funguje ok,jen pokud spustím nějakou hru tak v tom nejduležitějším,v menu,nereaguje...dokonce pokud jde používat myš tak spustim hru(carmageddon TDR) a ve hře samotný už zase funguje. Jen to menu nic....tak nevim virus od Windows?

na nt je enter 2 krát