» Poradna » Programy

Jak z PDF dokumentu odebrat elektronický podpis?

Ahoj, potřeboval bych z elektronicky vytvořeného PDF dokumentu (dá se v něm vyhledávat přes Ctrl+F) odebrat elektronický podpis. „Obrázek“ toho elektronického podpisu tam klidně může zůstat, ale potřebuji z něho odebrat jeho „metadata“. Prostě aby se ten dokument po otevření nehlásil jako elektronicky podepsaný. Jediné co mne napadlo, bylo ten dokument vytisknout do nového PDF souboru. Elektronického podpisu jsem se tak sice zbavil, ale přišel jsem tím o možnost v něm vyhledávat pomocí Ctrl+F. Věděl by někdo jak na to?

Odpovědi na otázku

Vyhledávání obnovíš přidáním txt vrstvy pomocí OCR. Umí to např.https://www.stahuj.cz/podnikani_a_domacnost/kan... (zdarma).

Vím, že mohu použít OCR, používám k tomu PDF-XChange Viewer, ale přijde mi to zbytečně komplikované a navíc OCR není moc spolehlivé.

Teď jsem klikl na ten odkaz a koukám, že na OCR používáme stejný software. Nic méně bych uvítal nějaký méně komplikovaný postup.