» Poradna » Mobily

Jak z hloupé TV udělat chytrou?

Dobrý den, mám na vás takový dotaz. Nevím jak to napsat líp ale chtěl bych se zeptat jak udělat z hloupý TV chytrou? Hned vysvětlím, chtěl bych si pouštět filmy z mobilu do TV. Ale moje TV je hloupá a nevím jak to mám udělat popř. co si koupit abych si mohl pouštět filmy z mobilu v mojí TV. Moje TV je tak retardovaná že nemá ani USB! Takže mám jen Scart a HDMI. Telefon mám Honor 7 android 6.0 moc děkuji za vaše typy. a případné linky

Odpovědi na otázku

Proc to poustet z mobilu? Lepe streamovat z webu nebo lokalniho uloziste po siti.Muzes zkusit Chromecast nebo nektery z TV boxu na AndroidTV/Android

Já jen zprávu Jiřímu že jsem ten Chromcast 3 konečně rozchodil a děkuji za rady !!Až dnes mohu říct že to opravdu funguje ale musí se to vše sladit tak aby to jelo.A tazateli mohu do hloupé televize doporučit toto zařízení: https://www.czc.cz/google-chromecast-3-cerna... Ale je to celkem fuška to dát všechno do provozu...ale výsledek stojí za to !

Diky za info... ja jedine s cim jsem zapasil u chromecastu byla wifi v miste kde jej mam zapojeny (TV u rodicu doma). Zde byla minimalni moznost sit vylepsit, nakonec to vyresilo samostatne AP (Unifi) na vhodnejsim miste...Ale pravda, nejcasteji do ChC streamuji z YouTube, Google Fotek a pak pripadne z vlastnich zdroju ktere jsou na sitovem ulozisti doma. Zadna IPTV.

USB není potřeba, přes to se tam stejně nic "chytrého" připojit nedá. Prostě nějaký android TV box nebo něco takového z, to se připojuje do HDMI a je to v podstatě malý počítač. TV pak slouží jen jako monitor.

Napadá mne připojit nějaký settopbox. Kolik do toho chceš/můžeš vrazit?

Koupit nějaké multimediální centrum s androidem. Jsou i modely, které mají DVB-T2 tuner. Např. Mecool.

Mi box S, parádní záležitost za ty prachy.

Nepouštět na ní Barrandov a podobné (televizní) kanály.

Koupili jsme RokuTv, jde nám tam Netflix,YouTube, HboGo, Hulu a spousta zadarmo stanic pro děti. Za servis se neplatí, koupíš Roku a zapojíš, pak si už platím za měsíční poplatky na aplikacích. Pokud chcete, ale smartTv jako “počítač” tak to nefunguje. Je to hlavně jako streamovací ”flashka”. Pořizovací cena Roku je max 1500 :)

Prej retardovaná televize. tvl

My takhle kupovali tátovi nějaký TV box od Xiaomi, ale stejně to moc nepoužívá. Funkce to mělo fajn - třeba Netflix na tom šel v pohodě. Nicméně mi to přijde stejně jako dočasné řešení. Nakonec mu ji stejně budeme kupovat, protože by chtěl větší, než má teď. Co jsem se díval, tak ty smart televize už jsou poměrně levné (namátkou třeba smartky od Hisense https://cz.hisense.com/produkty/hisense-televizo... - nejlevnější podle webu za 7 tis.). Raději bych tak investoval rovnou do nové televize s lepším obrazem, než platit jen za část funkcí.