» Poradna » Programy

Jak z Debianu odinstaluju X?

Zdravim, mam trapny problem s Debianem - potreboval bych nejak odinstalovat X a nevim jak :/

Odpovědi na otázku

Napřed X vypni. Zkus "/etc/init.d/xdm stop", nebo "/etc/init.d/gdm stop". Potom spusť "aptitude". Stiskni "/" (lomítko) a bude fungovat vyhledávání. Najdi "x-window-system". Stiskni "-" (mínus) a balík se označí k odinstalaci. V menu vyber Instalovat. Varuje tě, co všechno bude muset odebrat. Znovu vyber instalovat.