Jak využít S.M.A.R.T.?

Chtel bych se zeptat, jestli někdo neví, jak využít technologii SMART u disků. Měla by sloužit k preventivnímu varování před případným krachem. Vzhledem k tomu, že mi už 2 takové disky odešly zcela bez varování, to asi nestačí zapnout v BIOSu. Existuje nějaký ovladač pro Win?

NightHawk

Odpovědi na otázku

Pokud vím, tak každý výrobce by měl dodávat ke svým diskům Win utilitku pro eventuální varování před možnými a vzniklými problémy s diskem. Měl jsem nainstalovanou utilitu od IBM k jejich disku, a ta fungovala jako monitoring info od disku. Po startu WIN se mi hodila ikonka vedle hodin, a když se mi pak HDD IBM posral (vadné clustery), tak už při spuštění Win mi napsal červeně, že s tímto HDD jsou vážné problémy a abych urychleně provedl zálohu všech dat. Teď si ale vzpomínám, že mi tato utilita otestovala i můj druhý HDD (Seagate) a napsala, že ten HDD je OK. Ale jestli by utilitka od IBM perfektně fungovala a monitorovala i disky jiných výrobců, tak za to bych ruku nedal. Tu utilitku si můžeš stáhnout na stránkách IBM: http://www.storage.ibm.com/techsup/hddtech/welcome.htm .