» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak vytvořit zástupce na ploše

Ahoj všem, jak prosím můžu vytvořit zástupce na ploše z programů které se nainstalovaly z Windows Store? Děkuji

Odpovědi na otázku

Najdi to ve startu, chyť to myší a přetáhni na plochu. Hotovo.Pokud ti vadí omezenost aplikací ze Store, tak Store nepoužívej. Aplikací, které jsou jen ve Store a nemají normální verzi, je naprosté minimum.

Tak jako jakékoliv jiné zástupce. Např.: klikneš na logo W, nastřelíš název aplikace, přes pravé tlačítko připneš na Start a ze Startu už přesuneš na plochu.

Díky - ano i to je jedna z možností.Nic méně zeptám se tedy znova a lépe, Jak zjistit umístění programu který se nainstaloval z Windows Store? Díky

Google: windows 10 aplikace zástupce. A pak najdeš třeba tohle: https://www.techbit.cz/2017/vytvoreni-zastupce-a...

Tak potřebuješ vědět, kde je umístěný, nebo chceš umístit zástupce na plochu? Pokud ti jde o zástupce, platí postup, který jsem napsal.

Kliknout pravou myší na ikonu, která se vytvořila v nabidce Start a zvolit "Otevřít umístění souboru" nefunguje?

Nejsem si jist, jestli tam něco takovýho je...

Pošli screen, kde taková nabídka je.

Tady to máš. https://ctrlv.cz/XEQTU aplikací, které nejsou součástí Windows, tato nabídka bývá. Jestli je nebo není u aplikací instalovaných ze storu, netuším, protože store nepoužívám a proto tam je ten otazník na konci věty.

Jenže dotaz zněl na aplikace ze Storu. Já si to na rozdíl od tebe ověřil, než jsem radil...

Líbí se mi ze všeho nejvíc, jak tady někdo napíše jako radu totální p*čovinu a ihned to potvrdí X pluskařů kteří o tom ví stejné hovno jako autor rady. Nevím tak neradím!

A mínus dostane ten, kdo poukáže na to, že je to hovadina. Ale na to jsme v této parodii na poradnu zvyklí...

Tím, že sem dáš znovu screen na aplikaci, která NENÍ ze Store, nic nedokazuješ. Zkus to s nějakou, která JE ze Store:https://ctrlv.cz/shots/2020/10/20/wDvt.pngA klikáním na +/- to nijak nezměníš.

To není žádná hovadina, a funguje to tak u všech normálních aplikací. Jestli je ovšem to, co používáte nějaká kravina, kterou používá 1 % lidí, tak to tam možná nefunguje. Což ovšem nedokážu posoudit, protože takové kraviny nepoužívám, a instalovat si je kvůli tomu nebudu. Takže se zamyslete, kdo tady vlastně čemu nerozumí.

Ověřoval jsem to u několika aplikací ze Storu a tam taková volba není. Namátkou - Bakaláři, Messenger. Ano, nejspíš jsou to kraviny, které používá 1% lidí.

Programy Windows store jsou ve skryté uzamknuté složce, do které se běžnými způsoby nedostaneš. Není to ani k ničemu potřeba.

Programy z windows store jsou většinou umístěny ve složce v %systemdrive%\Program Files\WindowsAppsjedná se o těžce chráněnou složku do které je hodně omezený přístup. A neradím měnit přístupová práva.BTW: I pokud si práva přidělíš, tak se do této složky nedá zapisovat a čtení je hodně omezeno. Spuštění aplikací se pak děje přes "divný" user účet se jménem které má asi 50 čísel oddělených pomlčkama

Ty se neptáš znovu a lépe, ale znovu a úplně na něco jiného. Takže jsi nejspíš jen nudící se troll.

Jen pro zajímavost poslední aplikaci z Microsoft Store Facebook jrt.exe smazal asi nějaký malware.