» Poradna » Ostatní

Jak vytvořit webový server pomocí raspberry PI

Ahoj, jak mohu vytvořit webový server pomocí raspberry PI? Rád bych si vytvářel webové stránky v programu dreamweaver od adobe. Nyní ale potřebuje nějaký server, kam stránku nahrát. Slyšel jsem, že k tomu je dobré raspberry PI. Prostě chci, aby stránky byly nahrané na Raspberry PI a bylo by to. Jde to vše udělat i z klasického pc. To by se mi taky hodilo. Je mi jedno jestli mi poradíte, jak na to pomocí klasického pc, nebo rasp... protože mi nedělá problém rasp. koupit. Ale potřebuji poradit od zkušenějších. Díky. :)

Odpovědi na otázku

tak mělo by to jít udělat podobně jak na x86 počítači, akorát na Raspberry místo klasického "serverového" Debianu se dává Raspbian.Jinak na nahrávání stránek ti stačí i free hosting s bezplatnou doménou třetího řádu - na to si nemusíš mastit doma server.

to vím, ale radši bych měl ten server :D

No pokud chceš, abys ty stránky měl dostupné odkudkoli, musíš mít veřejnou IP adresu. K tomu pokud chceš, aby se na ně nedostalo jen pomocí té IP adresy, ale třeba www.mojestranky.cz, tak musíš mít zaregistrovanou doménu. Pokud chceš, aby serer byl svižný i pokud na něj přistoupí více lidí, musíš mít dobrou konektivitu a také rychlý server (malina se na to za tak nehodí). Takže na vlastní stránky je oparvdu nejlepší alespoň free web hosting. Ovšem ceny placených web hostingů jsou dnes na pohodu, a máš tam pak i záruky, hot line podporu atd.

Ak to chces na PC, tak XAMPP, alebo WAMP.Ak to chces na raspberry, tak si na neho nainstalujes raspbian a tam klasicky bash commandmi apache2 alebo nginx. Ak stranku chces este len vytvarat, tak bude asi pouzit program vo windowse (wamp xampp). Neviem ci dreamviewer nema moznost zivej ukazky. V tom pripade by si nemusel pouzit ziaden program a dreamviewer by vytvoril mini webovy server na ucely zobrazenia webu v browseri.

a pokud by jen patlal něco ve statickém HTML, tak to mu "pojede" rovnou ze složky i na Windows PC a nemusí na to mít nic dalšího.

chci ještě upozornit na toto video. Zde popisuje jak udělat z aliny web server. co vy na to? https://www.youtube.com/watch

To jsou sice hezké věci, ale znova - má to smysl? Dostupnost, konektivita, rychlost...? Pokud ti stačí, abys to měl dostupné ve své sítí, tak Ok. Jinak to moc smysl nemá.

Na ty stránky se budeš dívat jen z vnitřní sítě nebo i zvenku?

To je na co jsem se ho 2x ptal, ale nic. Tohle má smysl jen ve své vnitřní síti, maximálně ještě že si s tím chce prostě jen tak pohrát.

Pokud si s tím chce hrát ve vnitřní síti, tak bych tam dal nějaký WAMP a neblbnul s raspberry. Pokud z venku tak hosting.

když se na to ptáš tak nijak..Ale pokud si zaplatíš webhosting za 20 měsíčně... https://www.forpsi.com/webhosting/easy/... tak oproti raspberry ušetříš jednak peníze a jednak spoustu hodin času který už můžeš věnovat tvorbě webu v program Dreamweaver od Adobe a ne bádání jak se co na RPi udělá...