» Poradna » Programy

Jak vytvořit soubor libovolné velikosti?

Pod systémem Windows XP chci vytvořit binární prázdný soubor (plný hodnot 0 nebo 1) o velikosti třeba 512 MB. Jde defakto jen o to alokovat prostor. Jak?

Odpovědi na otázku

Otevři notepad a napiš tam 512 miliónu znaků. To by mohlo zabrat

Jo a samozřejmě ty znaky tam nepiš ručně, napiš jich jen tak 10 potom zkopíruj do schránky a drž CTRL+V a až jich tam bude tak tisíc, tak celý postup zopakuj a tak to udělej i vícekrát.
Jo a nemusíš to dělat přímo v Notepadu, můžeš použít i třeba PSPAD

V notepadu neni mozne napsat soubor delsi nez 64kiB.

To platilo na Win9x.na W2K nebo WinXP apod. uz takove omezeni neni

fsutil file createnew PathName length

jakej ste zatim meli nejvetsi soubor? jen tak jsem si jeden vyrobil na svem 40G disku [tsunami@vodik]$ ls -lah velikej -rw-r--r-- 1 tsunami users 977G 2004-08-08 14:27 velikej

80GB - kdyz jsem graboval z televize svoji oblibenou metodou "cat /dev/ieee1394/dv tv.dv" a zapomel jsem na to

V notepadu to nepřipadá v úvahu, koledujete si tím o pád systému.
Ještě by mi pomohlo třeba přepsání obsahu souboru samýma 0 nebo 1. Nevíte jak?

10ti radkovym programem v jakemkoliv jazyce

dd if=/dev/zero of=/kamtochces/soubor bs=100k count=1000 staci?

...pod systemem Windows XP...