» Poradna » Programy

Jak vytvořit bootovatelnou USB flashku pro Paragon Backup and Recovery

Stále se mi nedaří vytvořit bootvatelnou flashku USB z ISO souboru bootcd z programu Paragon Backup and Recovery 2014 tak, abych z ní mohl nabootovat a pomocí onoho softwaru obnovit systémový disk ze zálohy.Když to ISO bootcd vypálím na DVD/CD jako bootovatelný obraz, normálně to funguje, PC z DVD nabootuje a soft. funguje jak má.Chci ale mít tento bootovatelný soft i na USB, dle popisu k programu to má normálně jít.PC z USB nabootovat umí, vyzkoušeno Linuxem i osekaným WinXP.Nemáte někdo zkušenost jak tu bootovatelnou USB flashku z tímto softem z toho ISO souboru udělat?Zkoušel jsem to pomocí Unetbootin, Rufus, Yumi, Imageusb, ale někde asi dělám chybu.Z Unetbootin začal PC z USB bootovat, ale pak se to zacyklilo a nenastartovalo, z ostatních to nezačalo bootovat vůbec.Díky za případné rady a podněty.

Odpovědi na otázku

Použij to CD / DVD jako já:http://abload.de/img/snap7589p8rl4.pnghttp://abload.de/img/snap7590cvp23.pngno co je to staromódní, jinak u většiny takových ISO:http://abload.de/img/snap74981orna.pngtohle zrovna byl flash disk, si to program vytvoří sám, umí jak optiku tak čipppy.

Jo a často je to u daného SW na netu jak vytvořit flash disk místo CD / DVD pokud taková možnost je. Dokonce i ext. USB.

Já bych to potřebovall na bootovací USB flashce hlavně kvůli notebooku. Místo původního HDD v něm mám SSD a původní HDD jsem dal do rámečku misto DVD mechaniky. Tak abych tam nemusel dávat a vyndavat tu mechaniku.Jinak mi ten Paragon soft vyhovuje.Ale i tak jsi mě přivedl na dobrou cestu s tím Seagate DiscWizardem. Dokonce ho v PC už mám kvůli 4TB disku, abych ho mohl využívat celý. Zkusil jsem tu flashku udělat s tímto softem, i zálohu a pokusné obnovení jsem udělal a OK. Zatím holt na noťasu budu používat S.DiscWizard místo Paragonu.Ale i tak to musím nějak pořešit....přece to musí jít.....

tak zrovna yumi dokaže aj blby acronis len nezabudni dat v tom programe sformatovat to usb a posledna volba run from ram

Nejde mi to. Protože nic od Paragonu není ve výběru, dám volbu Try unlisted ISO ( via Syslinux), flashku dám i formátovat ale potom po nabootování z flashky tam má dvě volby: normálně d HDD a nebo tyn Syslinux z USB, dám USB a na dalším výběru už mám jen možnost návrat zpět do menu výběru.

http://2i.sk/4acc7a5083spusti ten program s volbou spustit ako spravca nie len povašom otevrit

Přesně takto jsem to dělal a nefungovalo.Ale už to mám Je to typem USB flashky.Na tyto "věci" používám 2 flashky Kingston DataTraveler 1GB a 2GB. Ani na jedné z nich to prostě nijak nejde udělat (bootovatelný Paragon soft.), ale Seagate DiscWizard, nebo třeba Ubuntu mi z nich jde. Zkusil jsem ale pro jistotu i jinou flashku Kingston R500 16GB a na ní to funguje.Je to záhada s těna flashkama, proč na nich něco jde a něco né

1. Použij Yumi, ale verzi maximálně 2.0.0.6 (ne novější!)2. Z "roletky" vyber možnost "Try Unlisted ISO (GRUB from RAM)3. Jestli je fleška správně "vyrobená" vyzkoušíš použitím http://www.mobatek.net/labs_mobalivecd.html aniž bys z ní musel skutečně bootovat - ušetříš spoustu času při "pokusech". Vyzkoušet jde takto i samotné .iso.

Mám verzi 2.0.1.2, v čem je s ní problém?Jinak jak už jsem psal výše, zjistil jsem, že je problém typu USB flashky. I když jsou v pořádku, na některých to prostě nefunguje.

Přečti si upozornění na webu. Novějš verze (od 2.0.0.7) mají jiný syslinux. A taky nejsou kompatibilní se staršími verzemi.

Mám podobnou zkušenost. ISO po vypálení na CD fungují jako bootovací ale když vytvořím ze stejných ISO bootovací USB, tak po spuštení boot zůstane jenom černá obrazovka a nahoře vlevo bliká podtržítko a konec. Některé ISO mi bootuje taky z USB.A můžu to vytvořit v jakémkoliv programu - je to stejné. Myslím, že je to problém, nebo vlastnost mé desky nebo biosu - nevím. Zkus třeba z toho USB najet v jiném PC.

ano stalo sa aj mne že to yumi na fat32 nedokaže ale stymto sposobom na ntfs ked si spraviš AKTIVNE usb tak stači to iso (rozobrate cez trebars 7zip) len nakopirovathttp://www.chip.cz/trendy/instalace-windows-...

a bacha na skryte subory treba to mat povolene (zobrazovanie) zistiš to aj po otvoreni C oddielu ked tych suborov tam bude akosi viac

Tak to nějak uzavřu........zjištěno, že na vině je typ použité USB flashky.Byť jsou všechny flashky v pořádku, na některých prostě, z mě neznámého důvodu, Paragon Backup and Recovery jako bootovatelná aplikace vytvořit nejde. Jiný software na nich ale jako bootovatelný spustit jde....... Po mnoha pokusech tedy nakonec vyřešeno Díky všem za snahu a dobré rady

Dělám to běžně pomocí YUMA nebo XBoot (XBoot je obecnější a "výkonnější"). Co se mi ale vůbec nechce líbit, je tvoje tvrzení, že to flashkou. To se mi opravdu nezdá. Projeď ji HDDLLF a zkus to znova.

Speciálně právě na Data Traveler to mám já (11 ISO SW na nich)

Tak jsem dělal další pokusy, i dle tvé rady.......a opravdu je prostě problém v kombinaci typu flashky, BIOSu PC a softwaru, kterým tu boot flashku vytvořím.Médium vytvořené z e Seagate DiskWizard jde na všech flashkách a PC i notebooku.Média s bootovatelným Paragonem jdou všude jen na dé 16GB flashce vytvořené různými softy. Na těch flashkách 1GB a 2GB mi ten Paragon prostě nejde a dokonce se to chová trochu různě podle toho, jakým softem to vytvořím.Kdybych měl v notebooku také Seagate disk, tak není co řešit, používal bych klidně ten DiskWizard, ale nemám, takže tam s ním nemohu pracovat, protože mám jen tu bezplatnou verzi k diskům Seagate.Doteď jsem byl s Paragonem spokojený, z DVD/CD fungoval OK, ale tímto mě docela štve.Ještě jsem se dočetl něco o možnosti vytvoření boot média softem Paragonu po přihlášení ke svému účtu na jejich webu, tak to bude ještě poslední pokus.Každopádně díky za radu s tím Xbootem, ten se mi líbí ze všech těch softů na vytvoření bootflashky nejvíce a zatím jsem o něm nevěděl a nepoužíval ho.

Nevím, jestli to tady ještě budeš číst ale udělal jsem pokus.Nainstaloval jsem Paragon......... a vytvořil jsem bootovací USB ze souboru bootcd_x64.iso, na starý reklamní noname flashdisk 2GB a na mém PC lze z toho nabootovat a naběhne ten zálohovací systém....USB jsem vytvořil v programu UltraISO. Ty ostatní jsem nezkoušel.