» Poradna » Ostatní

Jak vytisknout obrázek na A4

Dobrý den, chtěl bych tento obrázek (https://drive.google.com/file/d/1Hrn_vFTr8vNLGSpUT... ) vytisknout tak, aby byl normálně na A4, prostě na normálním papíře.Když jsem to zkoušel, vždy mi tiskárna odsekla kus té levé části, konkrétně z toho slova Audi zůstalo jen "i"Co dělám špatně?

Odpovědi na otázku

Jaký papír je "nenormální" ??? Co a jaks zkoušel ???Prostě si dej náhled před tiskem ...

Náhled před tiskem jsem udělal, dal jsem "legal", vše vypadalo vpohodě. Vytisknlo mi to zase bez levé části...

Co je: "legal"? Jsi si jistý, že jsi to správně opsal? Bitmapa nemá poměr stran jako A4, takže při tisku BEZ OŘEZU "na šířku" obzvláště horní a dolní část bude pochopitelně "bílá".Nic ti snad nebrání stáhnout si ten obrázek a vyzkoušet to v nějakém editoru.

Tlacis na A4 a vyberas velkost legal, na to netreba vela inteligencie, aby ti doslo ze to robis na hovno.

No musíš nastavit v parametrech tisku tisk na šířku a přizpůsobit velikosti papíru. Ale u tajné tiskárny ti nikdo neřekne, jak přesně

Brother DCP_161OWE

Fajn, ale napřed zkus co jsem napsal A pak případně dej screenshot náhledu tisku a nstavení parametrů tisku.

A stane se to, co jsem popisoval.

Poněkud podivný formát "Legal" má poměr stran 1 : 1,65, takový papír asi nemáš v zásobníku tiskárny, tak laskavě zvol takový papír, co tam ve skutečnosti máš!

To neni vubec podivny format. Treba v USA je na rozdil od evropske A4 naprosto bezny. ;o)Jen nechapu, proc ho tam tazatel nastavuje misto skutecne pouziteho formatu papiru.

To neni A4

Tim myslim papir a ne auto:)Legal size paper is 8.5 x 14.0 inches (216 x 356 mm), whereas A4 size paper is 8.3 x 11.7 inches (210 x 297 mm).

já vím, ale když zvolím a4, vypadá to takhle https://postimg.cc/4npKz9CW

Najdi si v menu tisku Přizpůsobit velikosti papíru nebo tak nějak to tam budeš mít

Aspon vis proc ti to pri tisku na realnou A4 useklo kus obrazku..si nastav v tisku mensi velikost obrazku a ne vetsi velikost papiru..logic

Ano. A právě proto musíš nastavit papír na A4 a někde dole pod tím ještě bude volba zmenšit (nebo přizpůsobit) obrázek na jednu stránku.

A z čeho to chceš tisknout? Z jaké aplikace? A co zkusit, aby aplikace neměnila nastavení tiskárny? Nebo, lépe, stáhnout obrázek a pak teprve tisknout?

Musíš dát Přispůsobit smenšením, ne nechávat Vyplnit stránku https://ctrlv.cz/KUPJ

Díky, funguje.

Zkopíruj ho do wordu, tam ho našteluj do pozice a velikosti kterou chceš a to vytiskni.

Laikům radím - vložit obrázek do dokumentu jako LibreOffice Writer či Microsoft Word. V něm na stránce si ho mohou taháním myší upravit přesně na A4 (WYSIWYG = co vidíš, to dostaneš) a pak tisk.

Proč by to měli dělat? Zdaleka nejsnadnější je nastavit správný typ papíru a zvolit přizpůsobení obrázku velikosti stránky. Vyřešeno Nějaký další editor mezi tím je zbytečná práce a ještě tam hrozí zhoršení kvality obrázku.

Kde žiješ? V práci 70% lidí umí Word a konec. Jsou šťastní, když jim funguje tiskárna. To je realita léty prověřená. A můžeš mne bičovat, jak chceš, na tomto stavu nic nezměníš. A redukovat velikost obrázku z 20MB na postačujích 100KB... raději nebudu pokračovat.

To jsi jen zopakoval stejně hloupou radu, jakou sem po půlnoci dal Taras.

Pardon, Tarae.

Sorry, ale naučit se pořádně se podívat do možností tiskového dialogu a tyto volby se naučit používat patří mezi základ práce s PC - u lidí co tisknou častěji než jednou za rok. A ti tací by měli vědět, že tahle funkce patří mezi základní vybavenost ovladače tiskárny / tiskového dialogu a že to tam prostě někde musí být.A ne prasit obrázky ve Wordu nebo Excelu...

Ano. Stejně tak jako základní povědomí o formátech papíru metrických (základní řada A i rozšířené řady B, C) a imperiálních (Legal. Letter, Tabloid).