» Poradna » Ostatní

Jak vytáhnout věci z vysypaného koše?

Ahoj, ví někdo z Vás program/či jak vytáhnout věci z vysypaného koše?Moc díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nijak.

Smazané soubory lze vykopírovat ze stínové kopie. Předpokladem je existence vhodného bodu obnovy (který bal vytvořen v době existence toho souboru).http://www.shadowexplorer.com/downloads.html

Koukám, že nelze obnovit videa, nebo. Aspoň koukám, že bych našel složku "videa" a ani tu základní složku "Videa" v dokumentech mi to nechce ukázat. Jen Filmy, Hudba, Obrázky.. A mělo by tam být i Videa.

Lze vykopírovat úplně všechny soubory a složky které existovaly v době vytvoření příslušnéo bodu obnovy....

Aha, tak to bude asi problém. Poslední obnova 4 dny zpět.To video bylo nahráno a smazáno dnes.

Pusť na to Recuvu či jiný podobný soft a soubor obnov. Samozřejmě je otázka jestli nebude poškozený či tam ještě bude.

Zkoušel jsem a má to dnes záporné recenze, fungovalo to tak před 5-9 lety.Teď to nefunguje nikomu, ani mě. Vytáhlo mi to nesmyslné soubory, které jsem nikdy neviděl. Ale soubor, který jsem smazal 5 minut před smazáním vůbec.

Protože to máš nejspíše na diskovém oddílu, kde je nainstalován i operační systém! A ten dělá co?! Pochopitelně "přerovnává" na pozadí data a tím likviduje i to, co tam bylo předtím. Ten soubor je dávno v řiti, jediná možnost bylo násilné ukončení os a "průzkum" z jiného os. I když je to notně drsná metoda.

To je samozřejmě pitomost, ty programy fungují stále. Ale vyžadují trochu inteligence od uživatele...

Se tu do mně pouštíte jak do nějakeho idiota, nevim co Vám kdo udělal.Jde mi o důležite video, ale bohužel nejsem IT technik, no pardon, že jsem se vůbec zeptal.

"...To video bylo nahráno a smazáno dnes. + imbecilní smajlík..." A co chceš, když z toho sám máš bžundu? Ty sis to smazal, ne nikdo jiný.

No to je reakce na tvoje kategorické tvrzení, že obnovovací programy fungovaly před 5-9 lety, což je nesmysl, fungují pořád stejně, pokud uživatel ví, co má dělat. Tedy v první řadě zabránit tomu, aby systém na disk cokoliv dalšího zapisoval. To se dělá tak, že se buď disk vezme a zapojí do jiného počítače jako externí a nebo se nechá v původním počítači, ale nespustí se z něj klasicky Windows a místo toho se nabootuje nějaký live systém z DVD nebo USB. A ideálně vytvořit z disku bitovou kopii a obnovování souborů provádět na ní.

Tak ono to funguje i dnes, tedy mě jo. Ale záleží jestli to máš na SSD nebo HDD. SSD si pořád něco přerovnává (TRIM atd.) , takže tam je riziko ztráty dost velké. Na rozdíl od HDD, kde pokud nic nezapisuješ, tak by to mělo být obnovitelné. Také záleží na sofistikovanosti toho obnovovacího softu.

Já používal R-studio. Kompletní řešení pro práci s daty na disku. Dokázalo to vytáhnout soubory z pěkných hlubin času. Pravda - čím hlubší, tím poškozenější. To bylo ale tak před pěti lety, nevím, jak je na tom ten program teď.

Si mi připomněl historku, jak máma krátce po svatbě při úklidu ztratila snubák v koši a otec pak obsah vysypaného koše prohledával v popelnici.

To sa Vasi sobasili az ked si mal 15, ked si to pamatas?