» Poradna » Mobily

Jak vystřihnout z obrazové části videa úsek menší než 0,5 sec. ve Videopadu

Potřebuji z obrazové části videa odstranit úsek o velikosti několika málo oken.Nemohu se ale kurzorem trefit do mezery mezi dvěma střihy, které jsou velmi blízko sebe. Lze použít nějakou jinou možnost vyjmutí tak malé části obrazu?Děkuji předem za odpověď. MB

Odpovědi na otázku

Nevím čím to stříháš, ale každý normální program umožňuje střih až na úroveň jednotlivých snímků. A aby to šlo, tak se dá roztáhnout časová osa.

... což bude asi více než půl vteřiny. Pak by se muselo už přesnímkovat s editací nebo doplnit temnotou.

Jeden snímek je déle než půl sekundy? To asi ne. Když vezmu 30fps, tak 1/30 opravdu není déle než půl sekundy

Dobu délky aktuálního času filmu mezi klíčovámi snímky si mohu nastavit (např. v Pinnacle Studio). Takže proč minus, když nevíme o jakém čase tazatel hovoří?

A kdo mluví o klíčových snímcích?

jestli jede v nějakém režimu střihu bez rekódování videa, tak ho to možná nenechá umístit výběr mimo klíčové snímky... Já ale stříhám jednoduché věci v Avidemuxu, ten jeho soft neznám.

Jak se dá roztáhnout časová osa ve Videopadu?MB

Nevím, videopad neznám. Obvykle tam bývá někde na konci malý symbol lupy s +/-

Co zkusit návod, nápovědu? Obvykle numerické +/- nebo Ctrl+kolečko myši.

To roztažení časové osy funguje perfektně. Teď mohu vystřihnout i jen jedno okno. Paráda.Děkuji mnohokrát za poradu. MB