» Poradna » Mobily

Jak vysoko umístit televizi?

Ahoj, jen jsem se chtěl zeptat, zda nevíte, jestli vyšel nějaký článek o tom, kam a hlavně jak vysoko umístit televizi pro domácí kino. Plánuji umístění na zeď, jen nevím jak vysoko. Myslím, že zda vyšel nějaký článek právě o tomto, ale nemohu jej najít... Moc děkuji za pomoc...

Odpovědi na otázku

Střed +- do výšky hlavy, když sedíš, abys na to nekoukal ani shora, ani zdola, ale přímo.

Přesně tak, střed obrazovky by měl být ve výšce očí, nebo trochu níž, takže asi 95 - 100 cm od země.

sedíte na zemi?

Nebo na strop, pokud chce u koukání ležet.

Tak ono je to celkem logicke kdyz se nad tim clovek zamysli...

Vypadá to, že asi ne.

Ono je i na zvyku. Nejen TV ale i monitor jsem zvyklý mít velmi nízko. Téměř mám chuť ho dát do pozice čtené knihy. Můj lapťop tak provozuji. Monitor vyklopen téměř vodorovně a plně jsem spojen. Navíc minimální odlesky.

Tak si položj domáce kino na zem, keď ti to tak vyhovuje..

Díky moc za odpovědi... já myslel, že je na to nějaké pravidlo pro ideální umístění - podle např. toho, jak je umístěno plátno v kině, atp... V obyváku sedím i ležím, takže asi tošku výš... Díky moc

Ano, pravidlo je právě střed obrazovky zhruba 5° pod úrovni očí, protože to je přirozená poloha hlavy.

Hlavně tam, kde nedosáhnou děti a nemůže to na ně spadnout jinak

přesná míra je 96,5 cm od podlahy ke spodnímu rámu TV pro uhlopříčku od 94 cm výš a pro 120 a výš je ta míra 98,5 cm. Pokud se jedná o tu TV bez rámu tak musíš přičíst ještě 2,5 cm.Když to dáš níž nebo výš hrozí ti poškození krčního obratle (konkrétně 5. a 6.) Tak bacha na to aˇpak nelítáš po doktorech !!!

To jsou kidy, to je děs. Snad záleží na tom, jestli u toho sedí nebo leží a taky na čem sedí nebo leží... ty věděcké kecy kolem pičovin fakt miluji.K tazateli: umísti si TV tak vysoko, jak vysoko ti to vyhovuje, co se týče dom. kina tak tam bych řešil spíše rozmístění repráků vzhledem k poloze mé a TV...

Když to budeš dávat na stěnu, tak ty držáky se dají taky sklopit nahoru či dolů, takže záleží víceméně na tom, jak to chceš, jak jsi zvyklý, jak se ti dobře dívá z tvé oblíbené pozice vůči TV atd atd...V kině se dívají v prvních řadách nahoru, v posledních řadách zase dolů, podle toho bys to těžko vystihl

lan: Zřejmě jsi jediný, kdo zná tazatelovu výšku očí vsedě. Pokud úhlopříčka 94 cm bude umístěna 96,5 cm od podlahy ke spodnímu rámu TV, střed obrazovky by vycházel něco málo pod 120 cm od podlahy. To je vtip?

V žádným případě se nejedná o vtip

No jistě, vtip to není. Je to krávovina

Podle mně nějaké míry jsou úplně zbytečné. Z praxe, co jsem byl včera na návštěvě u kámoše a s hrůzou jsem viděl jak vysoko má telku na zdi, tak musím normálně říct, že rozumné je umístit telku do úrovně oči, když sedíte na sedačce u telky.

Dovolil jsem si to přepočítat a vyšlo mi to na 95.5 tak že pozor,v tomto případě by šlo o 4 a 5 obratel.

Je to trochu mimo, ale když ji umístíš až na Mount Everest, budeš zřejmě prvním člověkem, co to provedl :)

Ale bude x-miliardtým člověkem, co se na Mount Everestu na televizi nedíval.

No hlavně tak, abyste na ni dobře a pohodlně viděl, na zvuk domácího kina to vliv mít nebude. :) Televizi už máte koupenou nebo teprve vybíráte? My jsme si zrovna pořídili novou a dost nám s výběrem pomohly informace na http://milujemeelektroniku.eu/, tak se když tak můžete inspirovat :)

Dobrý denNa netu jsem našel návod jak připevnit televizi na zeď http://instaltv.cz/navod/