» Poradna » Programy

Jak vyrobit vlastní live CD

Nevíte jak jednoduše vyrobit bootovací live CD linuxové distribuce u které by bylo možné nastavit chování po startu? Potřebuji udělat veřejný PC, který by po zapnutí naběhl do firefoxu a nic víc než surfovat na internetu aby nešlo a navíc omezit rozsah navštěvovaných adres. Zkoušel jsem Kiosk CD, ale nepodařilo se mi ho modifikovat tak, jak bych potřeboval a hlavně počeštit. Existuje nějaký jednoduchý způsob, jak to vyrobit? Pokud možno, aby to běhalo i na slabších PC (PII 333MHz, 64MB RAM).

Odpovědi na otázku

AhojTohle neni ani tak problem distribuce, jako spis prav uzivatele. Neni problem to omezit tak ze si po spusteni X nespusti nic jineho nez firefox a nebude mit nikam pravo zapisu, krome sveho adresare, ktery se muze pri novem prihlaseni uzivatele smazat a zkopirovat tam nejake defaultni nastaveni.

Jsem linoxuvý začátečník. Principielně mi to je jasné, ale ta realizace pokulhává. Myslím, že by stačil nějaký minilinux a firefox. Jenže jak na to? Tady je odkaz na Kiosk CD, tak nějak bych si to představoval, ale v češtině.Ondra

Jo a tady je ten link....http://kioskcd.com/minibb/index.php