» Poradna » Ostatní

Jak vyrobit projektor z Meotaru za pár kaček o svítivosti 3500 :))))

Sem našel todle na netu http://www6.tomshardware.com/howto/20041113/index.htmla "velmi" sa mi to pozdáva :)Rád bych si to vyrobil, ale jelikož nejsem vůbec žádnej bastlíř tak bych chtěl poradit od vás koumáků:(nevím esli tu někoho najdu tak pokud víte o lepším disk. foru dejte vědět, díky)1. kde spalšim levně LCD panel alespoň 1200x700 aby se vešel na proječní sklo cca 28,5 cm? Jsem přemýšlel o panelu z notebooku. Máte někdo tip na nějakej zdroj - servisy a apod. (Jde mi o totálně minimální náklady (spíš víc ze srandy než z nedostatku peněz :D)2. Meotar je strášná kráva kerá ukrutně hučí a topí - nešlo by udělat uplně tiché chlazení jako u PC - jiné větráky (jaké?), vodní chlazení a jak by se to řešilo?3. napadlo mě nahradit halogen výbojku nečim jiným ale nevim čim, nebo odříznout tu spodní boudu a dát tam sadu LEDek.Mají ty LED vůbec potřebné parametry - svítivost, barvu atd. Kolik by jich bylo potřeba a co to obnáší ajk opticky tak elektricky.4. existoval by nějakej elegantnější způsob chlazení LCD panelu?Díky fíky za jakékoliv nápady.Kuk

Odpovědi na otázku

1. Asi nikde. Potrebujes jak display tak invertor = potrebujes defacto LCD monitor, takze se proste podivej do ceniku na LCD panely a kup to nejlevnejsi co najdes a hodi se ti do kramu. Z notebooku to udelas dost tezko jelikoz tam byva invertor bud primo na boardu nebo je propojen s boardem tak, ze budes mit dost malou sanci to nakurtovat treba k PC.2. Meotar je krava to je jasny... sezen si proste kvalitnejsi projektor. Co se tyce vodniho chlazeni, tak si nedovedu dost dobre predstavit jak by to vypadalo i kdyz pravdepodobne by se to dalo zaonacit tak, aby voda tekla primo pres lampu, otazkou je jak by to ovlivnilo svitivost a kvalitu obrazu (nesmely by tam byt bubliny a navic promichavani ruzne teplych proudu vody by taky udelalo svy). Myslim ze i cena takoveho reseni a problemy s tim nestoji o necem takovem moc uvazovat. Proste vzduch je vzduch.3. LEDky bych asi osobne zavrhnul (kvuli vlnovym delkam)4. To same co bod dva, maximlane misto toho klasickeho vetraku bych tam dal nejaky jiny podelny nebo vic malych klasickych.

Projektor z meotaru je zajimava vec, lepsi je ale ten z http://www.lumenlab.com.Muze to byt zajimava varianta.