» Poradna » Programy

Jak vyříznout z fotky postavu a pak ji dát do jiného obrázku

Potřebuji poradit jak vyříznout z fotky postavu jednoho člověka. Když to zkouším vyříznout přes malování tak mi to trvá strašně dlouho a pak to stejně vypadá hrozně. Poraďte jak na to. Děkuju

Odpovědi na otázku

To nejde vubec lehko. Nejlepe to jde pomoci kouzelne hulky a pak rucne vyber doupravit. Ale i tak by pozadi na obou obrazcich melo byt podobne, jinak se asi hnusnych okraju nezbavis. Musel by sis s tim dat hodne prace a dokreslit to nebo nejak vysachovat pomoci prusvitnosti.

nejdriv ji dat do photoshopu, perem objet celou postavu hodne detailne... potom vyriznout nebo lepe vymaskovat, do pozadi pridat novy obrazek, upravit svetelnost a sytost vyrezu, pripadne dokreslit stiny/svetla na vyrez, doladit okraje (budto lehce dokolorovat barvou pozadi nebo svetlem), potom dokreslit stiny na novy pozadi a mas to...rozhodne to neni prace na par minut a rozhodne to neni prace pro pseudoSW jako je malovani :)

jakým způsobem prosím přidáte fotku do pozadí? Mám dvě stejné fotografie, ve fotoshopu jsem jednu ořízla, barevný odlesk v brýlích, chtěla bych ji vložit do stejné fotografie ale dané do ČB barvy, nevím ale jak. Poradíte mi? Mám fotoshop ale nevím jak to udělat. Každou fotografii mám otevřenou vedle sebe v záložce, nevím, jak je dát dohromady. Jak tu čb fotografii dostat za ten oříznutý barevný kousek. Budu vděčná za radu.

Ano, presne tak. Photoshop je na to stavany a existuje plug-in stetec, ktory tie okraje presne rozlisi. Je to vyhodne, ked chceme oddelit napr. jezka alebo aj leva s bujnou hrivou.

A kde ten plugin najdu ke stazeni? děkuju

Uvedený plugin je součástí instalace programu Adobe Photoshop.

Podla toho ktora verz.

Nejlepsi je na to myslet uz pri foceni a vyfotit tu osobu na jednobarevnym pozadi.

To se lehko radi, ale jak rict sousedce aby si zaves v koupelne udelala jednobarevnej a pridala aspon jednu zarovku? Staci ze nechava otevreny okno kdyz se sprchuje...

😄😄😄👍

Nač hned Photoshop? Jde to třeba i v Malování. Obrázek si zvětšíš lupou a potom vezmeš nástroj laso, objedeš část, kterou potřebuješ, vložíš jí do schránky (kopírovat), otevřeš si soubor, kde ji chceš mít a dáš vložit.Je to sice piplačka, ale nač se učit kvůli jedné věci Photoshop...Jen tak pro zajímavost jsem tak dělal fotku motorky, která byla focena někde na výstavě, aby měla pouze černé pozadí. Je to na http://www.obcasnicek.nazory.cz/img/moto.jpg

Jo, v tyhle velikosti (a s cernym pozadim) to mozna jde. Ale pokud potrebujes toho cloveka dostat DO jine fotky, nebo na svetle pozadi, a navic tak aby to slo pak vytisknout (preipadne nechat udelat) na papir... pujde to i v malovani. Ale nashle za tyden.

To chce vidět, pošli mi to a já to zkusím.

Když máš Photoshop, tak je to brnkačka. Otevři si v něm fotku, z které chceš něco vyříznout, lasem to nahrubo objeď a zkopíruj do schránky. Otevři fotku do které chceš objekt přidat a dej vložit. Vloženou ženskou zvětši a gumou odstraň zbytky starého pozadí. Usaď ji kam chceš, gumou a štětcem Historie uprav různé přesahy a prolínání. Pak obrysy ženské objeď rozmazáním aby splynula s pozadím a hotovo. Využij taky klonovací razítko.Nemáš li postavy stejně velké, musíš jednu z fotek velikostně upravit. Jsou li z různého prostředí použij barevné variace a jas a kontrast. Je tam dalších milion funkcí, ale na ty přijdeš, až tomu přijdeš na chuť.

KÁMO, díky moc za pomoc, ty jsi úplný ŠÉFIS.

Jak odstranit z fota společného jednu odstraní děkuji za radu