» Poradna » Ostatní

Jak Vypočítat Obsah pláště u válce

Zdravím,mám trošku divnou otázku,která se netýká PC :).Mám spočítat obsah pláště válce..Mám Danou výšku a poloměr (průměr) Chápu vzoreček,vše v pořádku,ale toto se týka spíš problému s kružnicí. Nevím kdy dosadit 3.14 a kdy 6.28.. Poradíte mi někdo? Např.v= 15cmr=3cmS=?Pomůžete mi někdo,kdy mám dosadit 3.14 a kdy 6.28? Díval jsem se na internetu,ale nějak moc jsem z toho nepobral,snad mi poradíte tady :) Díky předem

Odpovědi na otázku

Vyrasta tu debilna generacia mladeze, ked si nevie poradit ani s tymto.

rika ten co napise s timto y :DDDDD

je to Slovák debile

A zkusil jsi nějakou méně dostupnou literaturu? Třeba učebnici matematiky? Do které třídy chodíš?

Nikdo se nedivte: Je tady spousta soukromých škol, vyučující jsou závislí na tom, kolik jim rodiče zaplatí, tudíž projít musí všichni žáci. Běda, kdyby někdo propadl!

Kecáš a ten vzoreček evidentně nechápeš! Boha jeho, co nás ještě čeká ....

Představ si konzervu. Má 2 kruhová víka (dolní a horní) a válcové tělo. Spočítej plochu víka, vzoreček znáš. Uvědom si, jak dlouhá je jedna strana válcového těla, tou druhou je výška. Spočítej a vše sečti. Jo, a nezapomeň, že víka jsou dvě!6,28 nikdy nedosazuješ. Pí je jednoznačně určená konstanta a je jen jedna. Do výpočtu můžeš dosazovat průměr, ale ten je 2 x r, nikoli 2 x Pí.

Vicka nie su plast valca.

Jo, máš pravdu, počítal jsem celý povrch válce.

Toto tu už dlouho nebylo. Hlavně že se pořád smradům mají dělat ústupky ve všem, nedivil bych se, kdyby tento tahal do hodin ntb a civěl do FB nebo mastil stupidní hry a pak to takto dopadá. Čeká nás krásná budoucnost a už teď mám děs z toho, že toto bude vydělávat jednou na můj důchod (hloupý člověk, který neumí dosadit do jednoduchého vzorce).

3,14 dosadíš za pí, 6,28 dosadíš za 2 pí. Nevím, proč z toho dělat problém.

"Mám spočítat obsah pláště válce."Neni to chytak?1. bud plocha pláště válce, alebo2. obsah válce

No, mohl by počítat obsah válcového objektu, pokud je ten válec dutý a má nenulovou tloušťku stěny , ale tak to už by byl obsah stěny.

Obsah = S , Objem = V ? Kapišto ?

Sorry, napsal jsem to blbě a bylo myšlené s nadsázkou, když se nad tím zamyslíš No, mohl by počítat obsah "povrchu" válcového objektu, pokud je ten válec dutý a má nenulovou tloušťku stěny , ale tak to už by byl obsah stěny.

No pochopil jsem neboj ale na střední a základce se počítá vždy vnější povrch nikdy vnitřní. Ale já reagoval na ten koment 321 a ted si to čtu a asi blbě sem ho pochopil myslel jsem že u bodu dva se přepsal . Ale abych si ujasnil Obsah válce = Obsah pláště + 2x obsah podstavy Obsah pláště je po rozvinutí v podstatě obdélník tudí se spočítá obvod kruhu x výška válceno ni ?

Pokud sem už nedával ve škole pozor tak tahle stránka je perfektní na pochopení a i na vejšce se dá využít http://www.matematika.cz/ je ktomu i fórum kam bych zařadil tenhle dotaz

Jo to jo, a proto vlak drncá když jede, protože PI je konstanta, tu můžeme vypustit a zbyde nám ten obdélník Trochu vážněji, pokud mám dutý válec, tak mám kruhy dva a obsahy od sebe odečtu Těd vážně, samozřejmě máč pravdu. Ale tohle už je asi na chudáka tazatele moc.

Tak samozřejmě máš dva kruhy ale zadání je obsah povrchu pláště a povrch je vnější kruh pokud vím, teda jistě povrch je i vnitřní ale doufám že víš jak to myslím. Ale i když odečteš od sebe oba obsahy tak dostaneš rozdíl těch dvou což např u d=10, v=20 při tloušťce materiálu řekněme plech 0,16mm dělá rozdíl 1cm2 což je nic neříkající číslo pro tazatele

Jasné, myslím to s nadsázkou a tak trochu si dělám srandu z tazatele, protože tohle je fakt síla No ještě třeba obsah čtyřrozměrné "koule"

Jo je to masakr kam to spěje jenže hold v týhle době je cool dostávat pětky a neučit se, a když je náhodou někdo chytrej tak je to hned nerd a outsider...

Přesně, a ještě si chtít nechat dělat úkoly od cizích lidí na internetu, plné weby hotových slohových cvičení, referátů - to už opravdu síla...jako taky jsme nebyli žádní svatoušci (můj věk něco málo ke 40 letům), používali taháky, opisovali úkoly od spolužáků a podobně, ale i tak kdo chtěl alespoň trochu uspět, musel se i tak snažit.Dneska mají mladí spoustu materiálu na internetu (i nějaké ty skripta, výukové materiály, ukázkové příklady atd. atd.), stačí sednout na zadek a trochu se snažit. A stejně spousta z nich sedne, hodí dotaz a snažte se ostatní, já musím pařit hru nebo kecat na FCB, jinak žádná snaha něco udělat sám. Lenost, pohodlnost a vychcanost nejvyššího kalibru. My jsme měli k dispozici jen učitele, ostatní spolužáky, časopisy a knihy v knihovně. Nechápu jak jsme to mohli zvládat Kam to spěje...ale věřím, že ne všichni mladí jsou takoví.

Boha jeho...6,28 neí žádná konstanta, to nedosazuješ. To je dvojnásobek komstanty PI. Měl bys změnit školu, evidentně je tvůj mozek na jiné věci (třeba sport, hudba nebo jiné umění...), ne na matiku a techniku.

Proboha, tahle generace už je líná i googlovat...Obvod krát výška rovná se plocha pláště, je to přeci obdélník. Tak si najdi vzoreček na obvod kruhu. Pokud k tomu chceš i obsah základen, připočti dvakrát obsah kruhu.

Já nemám moc ve zvyku psát pejorativní komenty, ale toto mi nedá: "to si snad děláš pr*el...?!?!"

Obvod kruhu + obsah obdélníka snad spočítat umíš, ne?Kruh má poloměr "r", takže obvod O=2*Pí*r snad není problém. A výpočet obsahu obdélníka o stranách "O" a "v" snad popisovat nemusím.

Jsi normální, nejen že jedeš proti pravidlům (IT dotaz to opravdu není) ale to chápu taky někdy přidám blbost ovšem tohle snad víš kde hledat. A jestli ne = zvláštní škola.

A takýto človek bude mať v dospelosti volebné právo!

Dnešní generace je opravdu hrozná, místo toho aby jste tomu chudákovi pomohli, tak ho jen kritizujete. Když se vám článek nelíbí, vpravo nahoře je křížek!!