» Poradna » Mobily

Jak vypnout omezeni hlasitosti?

Ahoj vsichni,prosim o radu. Ve svem voze pouzivam tablet Lenovo Tab P11 Plus s pripojenym kabelem AUX do sveho radia a posloucham zvuk z repro ve vozidle. Bohuzel tablet si mysli, ze jsou pripojena klasicka sluchatka a jednou za cas mi zvuk medii velmi ztlumi z duvodu ochrany meho sluchu. Poradite mi prosim, jak se teto ochrany zbavit? Chci mit ja pod palcem to, jak hlasite media budu mit. Prosim radeji o laicke vysvetleni, ne vsemu dokonale z techniky rozumim. Dekuji a preji hezke a slunne dny.

Odpovědi na otázku

Obávám se, že tohle je nastaveno natvrdo v systému a uživatelsky to zrušit nepůjde.

to je pěkně na hovno, vysolim 16 tisíc na notebook a nejsem ani pánem toho jak nahlas mi bude hrát, to je pěkná sviňárna, já to říkám pořád, čím novější Windows tím horší windows, pokaždé, nenávidím ty nové verze, proklínám je

Zkus ubrat hlasitost na tabletu a o to více přidat hlasitost na rádiu. Pokud posíláš silný signál z tabletu, múže to elektronika vyhodnotit jako moc silné pro uši.

To je právě chybný způsob, protože slabý signál z tabletu a zesílení na straně rádia znamená, že se zesílí šum a celkově veškeré vady zvuku. Jinak tablet hlasitost nijak nevyhodnocuje. Má prostě nastaveno, že do sluchátek nejde hlasitost nastavit naplno. Respektive jde, ale uživatel musí odkliknout "riziko poškození sluchu" a i potom se stává, že to občas samo sníží hlasitost pod tuto úroveň. Řešením by bylo použítí BlueTooth, ale předpokládám, že jeho rádio ho nemá.

Bluetooth bude pravděpodobně upozorňovat na tuto hlasitost také

Pokud se to zařízení nebude hlásit jako sluchátka, ale jako externí reproduktor, tak to omezení nebude. Mě to v autě neomezuje.

Nez jsem psal dotaz, hledal jsem na netu. Dokonce nekdo pokladal podobny dotaz i zde, na zive. Vsichci se shoduji na tom, ze tato "ochrana sluchu" vypnout lze. Nekdo dokonce radi vlezt do vyvojarskeho menu a tam to nekde vypnout. Nevim, jak bych se do toho menu dostal. Radio sice bluetooth ma, ale pokud vim, tak jen pro pripojeni telefonu kvuli handsfree. Je to originalni radio ve voze Mercedes Actros z roku 2018.
Rad bych jeste zminil, ze to neni jen v tabletu, stejne se chova i Samsung S9 NOTE. Na ruznych forech jsem se docetl, ze je to narizeni EU.
Kdyz bych nechal hlasitost tabletu na maximu "bezpecnosti", musim dat radio na maximum (32 db) a stejne zvuk neni temer slyset a navic jakykoliv zvuk je radiem zesileny. Chci mit nahlas jen media...

Tak to zkus přes ten BT, ne? Já bych na 99% řekl, že to bude i normálně hrát. 2018 není žádná předpotopní popelnice Do vývojářského menu samozřejmě vlézt lze a je možné, že to tam půjde vypnout.

Tablet neznám, ale u mobilů stačilo nastavit Oblast místo Česko např. Indie.

Díky "Dan Nový" za odkazy na youtube. První odkaz mi pomohl k vývojářskému menu a vypnutí omezovače na Samsungu S9 Note, ale na tabletu Lenovo se mi to nepodařilo. Tablety mají jiné menu, než klasické Androidy. I tak ale děkuji za pomoc. Děkuji všem.

A přes ten BT ti to v autě fakt nehraje? Bylo by to i kvalitnější, než to zbytečně tlačit přes sluchátkový výstup.

Vůbec. Tohle rádio se soudruhům z NDR moc nevyvedlo.Dole na odkaze se můžeš podívat, jak vypadá:https://autoline.cz/-/prodej/radia/pro-tahace...