» Poradna » Programy

Jak vymazat pozadí ve photoshopu?

Ahoj. Mám obrázek mapy Konga na bílem pozadí a potřeboval bych nějak ve Photoshopu udělat, aby tam to bílé pozadí nebylo. Zkrátka, abych mohl dát do prezentace jen tu ořízlou mapu. Můžete mi někdo prosím poradit jak na to? Díky

Odpovědi na otázku

Řek bych, že pokud je to pozadí jednolité (pokud na něm nejsou nějaké šumy atp.), tak bohatě postačí nástroj "Kouzelná hůlka". (Nevím, jestli to ve Photoshopu je nebo jestli se to tam nejmenuje jinak, ale je to jeden ze základních grafických nástrojů) Druhá možnost je tu mapu oříznout ručně, což ale dá samozřejmě více práce.
Obrázek pak doporučuji uložit jako PNG a v tomto formátu vložit do PowerPointu.

No já jsem to kouzelnou hůlkou ořízl, ale jenom se tím více vybělilo to pozadí. Nevím, jak to udělat, aby se to vymazalo úplně. Dokonce jsem to i rozdělil na dvě vrstvy a uložil si tu, kde je ta mapa jen na takovém tom kostičkovaném podkladě. Po vložení do Powerpointu je tam ale stejně zase to bílé pozadí.

Když to objedu tou kouzelnou hůlkou, tak co mám dát, aby to zmizelo úplně?

Já nemám příliš zkušenosti s Photoshopem (spíše vůbec), ale po vybrání pozadí by mělo stačit jej odstranit tlačítkem Delete. Pak by se přímo na "plátně" mělo zobrazit to "kostičkové" pozadí, které značí průhlednost.

To mi nefachá. Když to uložím s tím kostičkovaným pozadím, tak když pak ten obrázek v čemkoliv spustím, tak je to pozadí pořád bílé.

neukládáte to v nějakém formátu, který nepodporuje alfa kanál? Třeba v BMP nebo JPG? Ideální by bylo asi PNG. GIF pak má alfa kanál jako 1 nebo 0 (úplně průhledný nebo neprůhledný)

A ukládáš to ve formátu, který podporuje průhlednost? Např. PNG nebo GIF?

Ano - ukládám to jako PNG.
Jestli máte zkušenosti s jiným programem ve kterém to jde, tak klidně doporučte. Ještě tu mám Zoner.

No ještě by byla možnost, že je při ukládání nastaveno, aby byl vypnutý alfa kanál a Photoshop to tím pádem převede do bílé/plné barvy.
Já nejsem nijak zdatný grafik, ale osobně používám a jsem spokojený s Paint.NET, který tuto funkci bez problému zastane, samozřejmě Photoshop je profesionální řešení za nemalé peníze. Dle mého názoru by toto měl umět, jen nevíme, kde je chyba. Mít Photoshop k dispozici, už zkouším, co a jak by se dalo udělat.

Vymazat (jednolité) pozadí v PNG umí velmi dobře PaintNet.

Když s PS neumíš tak prosím tě neraď

Pokud máte nejnovější Powerpoint (verze 2010) tak můžete odstranit pozadí pomocí nástroje "odstranit pozadí".

Super - díky.

Občas pomůže hledat googlem...

Ořez : http://www.tutorials.cz/wiki/index.php/Photoshop:... ...
Průhledné pozadí : http://help.adobe.com/cs_CZ/Photoshop/11.0/WSCA... ...

To je zvláštní, koupíš si program za 19 tisíc a nevíš jak vymazat pozadí.