» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak vymazat na pc druhý systém ?

Dobrý den, potřebuji poradit. Když jsem si na pc instaloval windows 10 tak jsem zvolil jednotku C (disk o velikosti 70GB) a nainstaloval systém tam. Jenže po instalaci mě to hodilo znovu na volbu zvolení disku pro instalaci. Tak jsem si řekl že bude asi něco špatně a nainstaloval jsem systém na druhý disk D (500 GB) když mě to po instalaci vyhodilo i tak zpátky na volbu disku pro instalaci tak jsem si řekl že to nemá smysl a pc vypnul. Ale po startu pc druhý den ráno mi to načítalo windows 10 a pak byla volba který systém chci zvolit. Byli tam možnosti Windows 10 a Windows 10 takže ve výsledku jsem měl 2 systémy. No tak jsem zvolil windows na tom 70GB disku a po nastavení hesel pinů apod. jsem chtěl na tom disku 500 GB (který mám převážně pro soubory a občas nějakou hru) systémy smazat protože my byli v pc 2 systémy k ničemu. Tak vyberu všechny soubory na tom disku (soubory windows 10) a dám smazat. Ale po chvilce mazání mi vyskočí hláška: Přístup ke složce byl odepřen obraťte se na TrustedInstaller aby vám byla přiděkena příslušná oprávnění. Když dm opakovat tak hláška vyskočí znovu... neví někdo co s tím ?

Odpovědi na otázku

Jestli ten 500GB chceš smazat, tak ho prostě naformátuj.

Tady je ten problém že mám na něm už soubory ale ty už jsou zazálohované jenže k´dyž dám formátovat tak mi to napíše windows nemohl dokončit formátování

Tak ve správci disku smaž celý oddíl a vytvoř nový.

Zavolat svého administrátora?Ten bordel, co jsi udělal, by nejčistěji vyřešila záloha uživatelských dat a řádná instalace os. Jsi si zcela jist, že máš dva pevné disky?

Ano jsem i jist teď momentálně mám bočnici od pc i otevřenou takže vidím. A pc používám jenom já takže administrátor jsem já (žádný jiný účet na pc není)

Máš na tom 500GB nějaká nezálohovaná data? Pokud ne, stačí odstranit všechny oddíly a vytvořit si nové. Pokud to nejde, stačí nabootovat instalačku a smazat je v ní. Jen pozor. Pokud jsi při těch kotrmelcích zapsal zavaděč systému na ten 500GB, po smazání ti nenajede systém z toho 70GB.

Tak to je to nejlepsi co se ti mohlo stat, mas rovnou zalohu systemu kdyz ti nejaky vir rozbije system na 70GB tak nemusis hledat bod obnovy ale rovnou nabootujes z 500GB.