Jak vylepšit sestavu P4 2.8, MSI - 875P Neo...

Vybírám komponenty pro novou sestavu. Kriteérium je špičkový výkon a stabilita.
Zatím jsem vybral P4 Prescott na 2.8, Desku MSI 875P Neo - FIS2R, 2x512 RAM, VGA Radeon 9200 (o grafický výkon nejde, je to kancelářské PC), Disky 2x Maxtor 160 Sata v Raid mirroring, Nějaká vypalovačka, zbyek není podstatny.
Zbylo mi v rozpočtu několik tisíc a já přemýšlím kam investovat.
a, procesor 3GHz
b, paměti 4x512
c, paměti 2x512 ecc
d, paměri 2x512 na 533 Mhz
e, 4x Hdd v raid 0+1
Co z toho či jiného zdvihne výkon nejvíce? Jaké máte zkušenosti či co jiného by jste mi doporučili. Díky
Tomas

Odpovědi na otázku

S MSI bych dost váhal,protože nikdy nevíš jak bude kompatibilní s jinou komponentou,a ten RAID bych dal na 0 kulivá rychlosti,a to CPU bych nechal protože ty novější CPU jsou odporně drahý.RAM 2x512 je gut

Doporučte něco jiného než MSI, píše se že to jsou dobré desky. Raid 0 si dovolit nemůžu kvůli bezpečnosti dat. Raid 1 je nutnost. Potřebuju desku, která to umožňuje. Většinou mají ICH5 a ten umí jen 0. Potřebuju desku se southbridgem ICH5R. CPU souhlas.

Neber Prescott. Ma o dost vyzsi teploty nez Northwood na stejnem kmitoctu a vykonove je nastejno (v nekterych testech byl dokonce Prescott na stejnem kmitoctu pomalejsi).
Neber SATA disky - jedina relativni vyhoda SATA je uzky kabel, nevyhoda jsou docela caste problemy s kompatibilitou (PATA je lety odzkousene).