Jak vylepšit PC?

Dobrý večer chtěl bych se zeptat čím bych vylepšil svůj pc do zlepšení pc jsem schopen dát 9k bo jsem chudý student:DDsestava: základovka: msi gaming Z170A gaming M7procesor: intel core i5 7400grafika velká bída: Grafická karta SAPPHIRE R7 250 1G D5 :(ram paměť: Kingston 8GB DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Serieszdroj:Approx 500W:(Windows10Budu doufat že se do této sestavy vůbec vyplatí investovat.. pc mám určen k hrám i když na to vůbec nevypadá.//Upraven nesmyslný titulek, porušující základní pravidla poradny a zařazeno do kategorie Hardware."Volte správný a výstižný titulek. Podle něj se ostatní rozhodují, jestli na váš příspěvek klepnou. Přečtěte si proto, jak napsat správný titulek (odkaz se otevře v novém okně). Výslovně upozorňujeme, že v Poradně nejsou povoleny obecné a nicneříkající titulky typu Pomozte, Problém, Kdo poradí atd. Do titulku vždy přesně popište, čeho se dotaz týká. Nepoužívejte také nevhodné zvýrazňování titulků: opakované vykřičníky, otazníky nebo jiné znaky. Příspěvky s titulky porušující tato pravidla budou buď upraveny nebo rovnou smazány." //

Odpovědi na otázku

Tak procesor je celkem v pohodě, takže volba je jasná, grafika GTX1660 to jistí A ten nadpis vymyslels sám nebo ti musel někdo pomáhat? Představ si, že poradit tady chtějí všichni

No tak s tím nadpisem jsem netušil jak svůj problém pojmenovat A jinak si mam pořídit grafiku a co zdroj ten je úplně na nic ne?

Ten zdroj neznám, ale asi to nebude zrovna hitparáda Pokud ale máš 9k, tak za to koupíš kvalitní zdroj i tu grafiku. A v dalším kole příští rok desku, procesor, RAM a bude z toho slušný stroj

dobře děkuji za odpověď

Ten zdroj co máš patří mezi zábavnou pyrotechniku, vyměnit zcela určitě. Tohle bude rozumná varianta : https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-50...

stačil by i tento zdroj?:Počítačový zdroj SilverStone Strider Essential 80Plus ST60F-ES230 600W

Kde jsi ho vyhrabal? Ten se už dávno nikde neprodává a ani ve své době nijak nezazářil:https://diit.cz/clanek/silverstone-stride...

na alze ho mají

Tak jim ho tam nech. Za podobnou cenu jsem ti dával dole ten Be quiet 400W. O výkon se bát nemusíš, ta sestava ani s GTX 1660 Ti nebude žrát přes cca 250W. S tím kvalitní zdroj nemá problém.

Ne. Tady máš závěr testu, dosti výmluvný. https://diit.cz/clanek/silverstone-stride...

Zdroj ma 6 pin konektor na PCI, GTX 1660 pozaduje 8 pin, zdroj urcite vymenit

Ano 500W "zdroj", co má jen jeden 6pin (=max 75W pro grafiku) je opravdu hodně vtipný. Skutečný 500W má minimálně 2x 6+2 (=max 300W pro grafiku).https://forum.zive.cz/viewtopic.php

A co disk? Máš SSD?

ano mám ssd na disk jsem úplně zapomněl

Pokud je to na hry, vyměň v první řadě grafiku a zdroj. Např.:https://www.czc.cz/258340,248573/kodyGrafiku proto, že R7 250 má naprosto tragický výkon a neměla v herním PC co dělat ani před lety a zdroj proto, že Approx nevyrábí zdroje, ale jen líbivé atrapy.V další fázi by se hodilo dokoupit 8GB RAM a SSD (pokud nemáš).

už jsem se díval na tuto grafiku: MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6G je dobrá?

Proč jen 1660, když máš rozpočet na výkonnější 1660 Ti?

ještě zdroj

Dával jsem ti odkaz jak na 1660 Ti, tak na slušný levný zdroj s certifikací Gold a zárukou 5 let. Dohromady trochu přes 9000,-. Pokud se chceš vejít, je ten zdroj i v 400W verzi, která stojí méně a také ti stačí:https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-40...

dobře díky

Není zač. Kdyby tě zajímalo nějaké hrubé porovnání, mrkni zde:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-R7-250-vs-Nvi...

na kraviny typu ted kup tohle za rok desku atd ani nemysli pokud nechces prodelavat velky prachy a mit jen prumernej stroj tak se rozhodni ze bud koupis vse nove a poradne nebo grafiku a zdroj a nekolik let s tim vydrzis a pak koups novej PC, jina moznost neni pokud nechce aby ti vzdy neco brzdilo vykon neceho jineho v PC protoze s tim tvim CPUje ta 1660ti i jeho maximum a pak nech oboje umit, jeste muzes v nejake super sleve dokoupir ram na 16gb a na 3 roky budes vpohode